Останнє оновлення: 19:19 четвер, 13 грудня
Підсумки-2016
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Здобутки центрів зайнятості в 2016 році
Здобутки центрів зайнятості в 2016 році

Здобутки центрів зайнятості в 2016 році

Чернігівський обласний центр зайнятості підбив підсумки 2016 року.

Про них йшлося 9 лютого під час наради «Про підсумки роботи Чернігівської обласної служби зайнятості за 2016 рік та пріоритетні завдання на сучасному етапі».

В засіданні брали участь директори базових центрів зайнятості та їх заступники, а також заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

За словами директора Чернігівського ОЦЗ Лідії Падалки, до основних викликів, які сьогодні існують в сфері зайнятості, відносяться демографічне старіння населення, міграційні процеси, поширення тіньової зайнятості, невідповідність підготовки робочої сили вимогам економіки, дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. Для нашої області також характерними є скорочення чисельності працездатного населення та офіційно зайнятих штатних працівників.

Так, за минулий рік кількість офіційно зайнятих зменшилася майже на 4 тисячі осіб до 190 тисяч. У той же час Міжнародна організація праці визначає чисельність зайнятого населення області на рівні 427 тисяч осіб, що більш ніж вдвічі перевищує кількість штатних працівників та свідчить про значні обсяги тіньової зайнятості та міграції.

Відносне пожвавлення в економіці області спричинило збільшення кількості вакансій, поданих роботодавцями до центрів зайнятості. Торік їх було зареєстровано 26,3 тисячі, що на 3,5% більше, ніж у 2015 році. Проте через низьку якість робочої сили та дефіцит робітничих кадрів роботодавцям досить складно знайти потрібних працівників.

Натомість і шукачі роботи не поспішають працевлаштовуватись через низький рівень заробітної плати. Лише 3% вакансій в регіоні пропонують зарплату, більшу за середню по області, яка, до речі, на чверть нижча за відповідний показник по Україні і вдвічі менша, ніж у Києві. Це змушує висококваліфікованих працівників виїжджати за кордон та до столиці.

«Аналіз попиту на ринку праці свідчить, що роботодавці потребують молодих кваліфікованих робітничих кадрів. Їх відсутність - загальнодержавна проблема, - відзначила директор Чернігівського ОЦЗ. - Серед вакансій, поданих торік роботодавцями до центрів зайнятості області, 57% робочих місць пропонуються для кваліфікованих «працівників з інструментом», ще 16% - для робітників, які не потребують спеціальної підготовки, і лише чверть вакансій - для службовців з вищою освітою. Отже, завдання служби зайнятості - зламати стереотип про не престижність робітничих професій та зорієнтувати молодь на здобуття актуального та високооплачуваного фаху».

Загалом кількість безробітних у 2016 році зменшилася. За допомогою в пошуках роботи до служби зайнятості області звернулося 25 тисяч безробітних громадян – на 19% менше, ніж у 2015 році. Всього перебувало на обліку та отримувало соціальні послуги 41,2 тисячі осіб – на 13,6% менше у порівнянні з минулим роком), кожного третього з яких, а це понад 13 тис. осіб, працевлаштовано. Зокрема, 153 особи започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 447 осіб.

Крім того, майже 4,5 тис. безробітних за направленням служби зайнятості набували нових професій та підвищували кваліфікацію, 7,6 тис. - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Станом на 1 січня 2017 року в області налічувалось 12,4 тис. офіційно безробітних громадян, що на чверть менше, ніж на цю дату рік тому. На кожне вільне робоче місце претендувало 17 осіб проти 25 торік.

Серед минулорічних досягнень чільне місце посідає реформування служби зайнятості. Директор ОЦЗ зауважила, що в рамках реформи в роботу запроваджено нові сучасні технології щодо надання послуг безробітним і роботодавцям, зокрема відеорезюме, відеопрезентація вакансії, комунікація з клієнтами через соціальні мережі, і розповіла про позитивні результати нововведень.

На часі впровадження інших новацій, зокрема електронного сервісу, який дозволить користувачам отримувати частину послуг служби дистанційно, створення Всеукраїнського кадрового резерву служби зайнятості для роботодавців.

«Сподіваємося, що нові підходи в діяльності служби зайнятості, й надалі сприятимуть оперативному та якісному підбору роботи громадянам та кадрів для роботодавців», – наголосила Лідія Падалка.

За її словами, зміни очікуються й на законодавчому рівні. Державною службою зайнятості (Центральний апарат) розроблено пропозиції щодо змін до законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Вони покликані, насамперед, спонукати громадян до активного пошуку роботи. Зокрема передбачається запровадити більш жорсткі міри щодо матеріального забезпечення безробітних.

Доповідачами на нараді також були заступник директора Чернігівського ОЦЗ Максим Торжевський та заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання ОЦЗ Марина Кривопала. Зокрема Максим Торжевський ознайомив присутніх із діяльністю та завданнями тимчасової робочої групи з організації прогнозування попиту на ринку праці та удосконалення напрямів профорієнтаційної роботи. Марина Кривопала акцентувала увагу присутніх на профорієнтаційній роботі, наголосивши на активному використанні новітніх технологій.

З роботою базових центрів зайнятості учасників наради ознайомили директор Козелецького РЦЗ Галина Воробей, директор Ріпкинського РЦЗ Микола Швець та заступник директора Ніжинського МРЦЗ Ігор Приходько.

Заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова охарактеризувала соціально-економічний стан області та зазначила, що системна співпраця служби зайнятості з органами влади є запорукою покращання ситуації на ринку праці.

За її словами, у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати наразі в області існує проблема збереження наявних робочих місць. З метою мінімізації негативних наслідків заступник голови–керівник апарату облдержадміністрації запропонувала обговорити ці питання на «круглих столах» за участю роботодавців, обласної та місцевої влади, народних депутатів та довести інформацію про послуги служби зайнятості, які здатні пом’якшати ризики використання найманої праці.

На особливому контролі служби зайнятості має бути працевлаштування молоді. «Утримати молодих фахівців в області – наше першочергове завдання», - сказала вона.

Зважаючи на серйозний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, невідповідність обсягів та напрямів професійної підготовки кадрів потребам економіки, Наталія Романова наголосила на важливості проведення системної профорієнтаційної роботи. Створення робочої групи з прогнозування попиту на ринку праці є своєчасним та актуальним. За її словами, отриманий прогноз допоможе освіті перебудувати систему під потреби роботодавців та удосконалити профорієнтаційну роботу.

Наостанок директор ОЦЗ надала керівникам базових центрів зайнятості низку доручень та рекомендацій до виконання щодо забезпечення активної роботи з роботодавцями, дотримання вимог чинного законодавства, ефективного використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття тощо.

Валентина ФЕДУСЬ,
відділ організаційно-інформаційної роботи
та архівної справи ОЦЗ

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Хор Бортнянського здобув Всеукраїнську премію Леонтовича

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор