Останнє оновлення: 09:23 субота, 21 травня
ЖКГ / Електропостачання
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Продати електрику «Чернігівобленерго» дуже непросто. Відео
Продати електрику «Чернігівобленерго» дуже непросто. Відео

Продати електрику «Чернігівобленерго» дуже непросто. Відео

Семеро жителів Чернігівщини вже позбулися жорсткої залежності від енергопостачальника, перетворивши власне житло на електростанцію і виробляють енергію не лише на власні потреби, а й на продаж.

До них мав би приєднатися і восьмий – Сіражидін Кулієв. Однак…Це ж «Чернігівобленерго»!

Пан Кулієв змонтував на даху власного будинку сонячні панелі і тепер намагається ввести свою станцію в експлуатацію. Але мати справу з «Чернігівобленерго» ой, як не просто.

Сіражидін Кулієв — пенсіонер із села Количівка Чернігівського району. Він прихильник новітніх технологій, тож, переглянувши декілька передач про енерегозамінні технології, зацікавився можливістю самостійно виробляти електроенергію і вирішив встановити на даху власного будинку сонячні панелі. Чоловік проконсультувався з кількома різними фірмами, які працюють з накопичувальними елементами, і обрав для себе систему панелей.

Таким чином Сіражидін Кулієв вирішив, що зможе забезпечити власне господарство, будинок світлом, а город поливом зі свердловини електроенергією. А рештки продавати «Чернігівобленерго» за «зеленим тарифом». Адже з 2013 року держава врегулювала законодавство і узаконила такі господарські відносини.

Щоправда, лише за нормативно-правовими актами Кабінету міністрів та Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики, процедура виглядає просто. Але в житті все було зовсім по-іншому, каже новоспечений власник міні-електростанції.

Далі чоловік звертався до енергетиків вже у письмовій формі і після довгого очікування йому таки вдалося з’ясувати, що для втілення задуманого потрібно отримати технічні умови на збільшення потужності до 10-ти кіловат. За цю послугу домовласник сплатив 12 тисяч 600 гривень. І став чекати, коли ж приїдуть майстри робити нове підключення. Мали протягом семи днів…

І ось на будинку Сіражидіна Кулієва нарешті змонтували систему сонячних панелей, встановили інвертор, який перетворюватиме постійний струм, що його генерують колектори, у перемінний, який використовується у побутовій мережі.

Здавалося б, об’єкт можна вводити в експлуатацію. Але ж ні. Ця система побудована без акумуляторних батарей, а значить надлишок необхідно, як кажуть енергетики, «скидати в мережу».

Та й відмовлятися від централізованого постачання електроенергії пан Сіражидін не збирається, адже вночі сонячні панелі нічого не збирають і не виробляють. Тож йому потрібен спеціальний двоходовий лічильник, який фіксуватиме, скільки кіловат домогосподарство «віддало в мережу» і скільки взяло звідти.

Оскільки в нормативно-правових актах Нацкомісї не прописано, хто саме має придбати цей лічильник, а в обленерего такого приладу не має, ця витрата також лягла на плечі Сіражидіна Кулієва. Чоловік придбав прилад, але виявилося, що й це ще не все.

За словами заступника комерційного директора «Чернігівоблеренго» Сергія Артеменка , всі заходи з організації приладу обліку мають бути проведені в місті щонайбільше за три дні, у селі за п’ять. Але…

І поки пан Кулієв чекає на встановлення лічильника і подальше підписання договору на продаж «зеленої електроенергії», він рахує витрати: устаткування обійшлося йому у 300-350 тисяч гривень і чималу кількість часу на оббивання порогів, але за шість-вісім років це обладнання окупиться. А якщо перевести ще й будинок на електричне опалення, а для цього нашому герою потрібно тільки замінити газовий котел на електричний, то строк окупності скоротиться вдвічі.

По завершенні цього терміну устаткування вже буде давати прибуток від тисячі гривень на місяць – в залежності від потужності і об’ємів власного споживання.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Чернігівщині СБУ виявила схрон російських боєприпасів

SVOBODA.FM