Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Оподаткування
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Відповіді податкової на запитання про ЄСВ, соцпільгу та інші
Відповіді податкової на запитання про ЄСВ, соцпільгу та інші

Відповіді податкової на запитання про ЄСВ, соцпільгу та інші

Подаємо відповіді на актуальні запитання, які поставили платників податків під час інтернет-семінару.

Семінар проводила Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області, він стосувався питань застосування норм Податкового кодексу України та законодавства з ЄСВ, надання адміністративних послуг та роботи електронних сервісів ДФС.

– За якою формою необхідно подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ, який не подавався за звітний період (періоди) до 2016 року?

Відповідь: Відповідно до пункту 3 розділу V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами та доповненнями (далі Порядок № 435), якщо страхувальником не подавався звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов’язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди).

Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 01 травня 2015 року. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період.

– Чи має право самотня мати на податкову соціальну пільгу при сплаті податку на доходи фізичних осіб?

Відповідь: Самотня мати має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. cуми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України (у 2016 році – 1033,5 грн), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

– Якщо підприємство повернуло постачальнику пальне, яке було отримане у лютому 2016 року, то як оформити таку операцію?

Відповідь: Державна фіскальна служба України своїм листом від 28.07.2016 N16330/6/99-99-12-02-02-15 роз’яснила питання щодо порядку оформлення документів при здійсненні операцій з повернення постачальникам пального, отриманого до 1 березня 2016 року. Так, з 1 березня поточного року, особи, які здійснюють операції з пальним, повинні зареєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального та здійснювати такі операції з дотриманням умов щодо оформлення та реєстрації документів в Системі електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП), зокрема, акцизної накладної. Оскільки операції з реалізації пального до 01.03.2016 здійснювались без складання акцизної накладної, повернення після 01.03.2016 року постачальнику такого пального, яке було за Актом інвентаризації внесено до СЕАРП, можливе шляхом складання і реєстрації акцизної накладної.

– Чи потрібно платнику податників зареєструвати книгу обліку розрахункових операцій із запровадженням нової форми, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій»?

Відповідь: Державна фіскальна служба України своїм листом від 05.08.2016 № 26665/7/99-99-08-01-03-17 надала роз’яснення з зазначеного питання. Так, суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) за старою формою до першої із подій: закінчення КОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період - протягом місяця після набрання чинності Наказом № 547. Після спливу зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації КОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної КОРО за новою формою.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM