Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Бюджет
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / У бюджетний процес обіцяють влити «свіжу кров» і додати совісті
У бюджетний процес обіцяють влити «свіжу кров» і додати совісті

У бюджетний процес обіцяють влити «свіжу кров» і додати совісті

Ухвалення бюджетного регламенту дасть громадськості можливість впливати на формування обласного бюджету, тобто «влити свіжу кров» у процес бюджетування.

Про це йшлося під час робочої наради в обласній раді за участю розробників проекту, представників громадських організацій, керівників фракцій і членів двох постійних комісій.

Варіант документу, розроблений департаментом фінансів ОДА, представив його директор Валерій Дудко. Він особливо відзначив, що при підготовці чиновники врахували ініціативи ГО «Чернігівський центр прав людини», ГО «Центр» «Доброчин», ГО «Громадська рада».

Аналізуючи основні положення проекту, Валерій Дудко звернув увагу аудиторії на суттєві новації, які «творчо» розвивають і розширюють Бюджетний кодекс.

«На рівні галузей представники громадськості, депутатського корпусу, експертного середовища та усі зацікавлені отримають можливість увійти до робочих груп, які створюватимуть під час формування обласного бюджету, – зауважив він. – Гадаю, саме на галузевому рівні визначення пріоритетів та основних напрямків бюджетного розвитку «свіжа кров», свіжа думка і бачення «збоку» буде дуже важливими. Ми також прописуємо те, як адміністрація має реагувати на зауваження депутатських комісій».

Виступ президента Антикорупційної громадської спілки «Совість» Володимир Демиденко з критикою проекту викликав пожвавлення серед присутніх. На його думку, документ недосконалий, адже участь громадськості у формуванні робочих груп та ступінь прозорості їхньої роботи виписана нечітко, а контроль за витратою коштів не був закладений.

Відтак від «Совісті» її керівник надав пропозиції аж на… 19-и сторінках (!). В результаті дискусії учасники наради дійшли спільної думки врахувати і їх в кінцевому варіанті.

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Міс-Латвія приїздила в Чернігів. ФОТО

SVOBODA.FM