Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
а у нас в квртирі газ
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Не встановив лічильник — залишишся без газу
Не встановив лічильник — залишишся без газу

Не встановив лічильник — залишишся без газу

Згідно із Законом України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, 1 січня 2016 року спливає строк встановлення безкоштовних лічильників в житлі, обладнаном газовою плитою та водонагрівачем.

ПАТ “Чернігівгаз” черговий раз наголошує, що законодавство зобов’язує компанію припинити постачання газу до осель клієнтів, які відмовились від встановлення лічильників. На сьогодні в Чернігівській області лічильниками обладнано 272,4 тис. домогосподарств, що становить 78% від загальної кількості газифікованих приміщень.

З початком нового року закінчується етап облаштування квартир з двома газовими приладами, після чого газопостачання цих помешкань має здійснюватися лише за наявності лічильників.

Загалом налічується 27,8 тис. домогосподарств з плитами та водонагрівачами, з них без лічильників – 13 тис. Найбільша кількість таких квартир налічується в обласному центрі – 12,7 тис. і в Прилуках – 282. Не дивлячись на активне інформування щодо необхідності встановлення побутового лічильника газу і наслідків відмови від послуги, ситуація зі встановленням стає дедалі складнішою.

“Найчастіше фахівці стикаються з проблемою недопуску в квартири для виконання робіт. Маючи попередні домовленості з господарями, вони приїжджають у визначений день, а двері ніхто не відчиняє. Хочемо нагадати споживачам про відповідальність за відмову від безкоштовного встановлення лічильника, адже вони ризикують залишитись без газу або будуть змушені встановлювати прилад, але вже за власні кошти. Разом з тим споживачам, яким не було встановлено прилади обліку з вини газорозподільного підприємства, газопостачання не припинятиметься”, — зазначив перший заступник голови правління ПАТ “Чернігівгаз” Сергій Савченко.

За останніх півроку компанія зафіксувала десятикратне зниження кількості заяв на безкоштовне встановлення лічильників. Однією з головних причин небажання встановлювати прилад обліку є рішення Кабміну вдвічі знизити норми споживання газу. Зараз люди не мають стимулу економити енергоресурс, адже за нормами платять менше, аніж по лічильнику, до того ж нема необхідності слідкувати за витратами газу та економити.

А газові підприємства, внаслідок такого ставлення споживачів до обліку газу, несуть додаткові фінансові витрати і зазнають труднощів з планомірним виконанням робіт.

З огляду на це, ПАТ “Чернігівгаз” радить споживачам, які користуються газовими приладами на приготування їжі та підігрів води, не зволікати із подачею заяви на встановлення лічильника. На сьогодні лише 4 тисячі споживачів цієї категорії заявили про намір встановити прилад.

Варто зазначити, що роботи з облаштування житлових приміщень лічильниками виконуються за кошти інвестиційної програми ПАТ “Чернігівгаз”. Протягом 2011-2015 р.р. за цією програмою безкоштовно було встановлено 23,6 тис. приладів обліку на суму понад 30,6 млн гривень.

Коментарі (3)

Chernihivgas | 2015-12-17 11:17

М.Боюра
Якщо ви мешканець м. Чернігова або Чернігівського р-ну подавайте заяву до «Єдиного вікна», розташованого на пр-ті Миру, 53 каб. №1 (3 поверх) у прийомні дні служби. Зразок ви можете завантажити на сайті ПАТ «Чернігівгаз» у розділі «Наші послуги» / «Встановити лічильник газу» і заповнити його вдома і подати в Чернігівгаз або отримати в самій службі. Програма безкоштовного встановлення лічильників продовжується і ми просимо споживачів газу з плитами і колонками зголосити про своє бажання встановити прилад, але на сьогоднішній день кінцевих термінів для подачі заяв намає. Необов`язково подати заяву саме до нового року.

М.Боюра | 2015-12-16 16:40

Написали ось таке:Найчастіше фахівці стикаються з проблемою недопуску в квартири для виконання робіт", і тут же пишуть, що треба кудись йти та подавати заяву на встановлення лічильрика.
 Напишіть зрозуміло, як діяти, куди йти?

неверю | 2015-12-16 11:15

как-то хотели установить счетчик и был проект, но заломили цену под 2тыс.гривен только за работу. За отключение же газа на время ремонта потребовали 220 гривен сверх оплаты за услугу,
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства