Останнє оновлення: 18:05 четвер, 9 липня
газ
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / 15 вересня стартує місячник безпечного та економного споживання газу в побуті
15 вересня стартує місячник безпечного та економного споживання газу в побуті

15 вересня стартує місячник безпечного та економного споживання газу в побуті

Перед початком опалювального сезону, аби в черговий раз нагадати про небезпечні властивості блакитного палива, ПАТ "Чернігівгаз" проводить Місячник пропаганди безпечного і ощадливого використання газу в побуті.

В нашій країні у побуті широко використовується природний та скраплений газ, адже для населення це найзручніший вид палива.

Майже у кожній квартирі встановлені газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі або котли. Газом користуються понад 80% українців, у тому числі й діти.

Саме в зимовий період значно зростає кількість нещасних випадків, викликаних необережним поводженням з газовими приладами. Передусім, внаслідок різких змін погодних умов - надмірно вологе повітря, перепади температур і атмосферного тиску, - підвищується небезпека отруєння чадним газом.

На превеликий жаль, не всі громадяни усвідомлюють небезпеку чадного газу, і, насамперед, не розуміють звідки він береться і яким чином впливає на організм людини.

Чадний газ або монооксид вуглецю (хімічна формула — СО) — це безбарвний газ, дуже небезпечний, бо не має запаху. Він зустрічається там, де є умови: недостатня кількість кисню, погана робота вентиляції, засмічені димарі, неповне згорання палива, несприятливі погодні умови (дощ, туман). Небезпека полягає ще й у тому, що чадний газ має кумулятивну дію. Попадаючи у кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом, і людина гине від задухи. Так, після двох годин перебування в приміщенні, у повітрі якого міститься лише 0,1% СО, людина непритомніє і може доволі швидко померти. При вдвічі більшому вмісті монооксиду вуглецю, час смертельного отруєння скорочується вдвічі. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що зачасту, вже помітивши небезпеку, людина не спроможна врятуватись.

Якщо при увімкнених газових приладах починає боліти голова і з'являються симптоми отруєння:  головний біль, нудота, задуха, затьмарення свідомості, м'язова слабкість, почервоніння обличчя, то потрібно негайно вийти на свіже повітря, вимкнути нагрівальні прилади, відчинити усі вікна, двері для протягу.

Дотримуйтеся цих простих правил і продукти згоряння, у складі яких є чадний газ, не будуть накопичуватися  в приміщенні: 

§ обов`язково перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах. Особливо пильними мають бути мешканці, які користуються у побуті газовими котлами, водонагрівачами та конвекторами;                              

§ перед тим як користуватися газом, обов`язково відчиняйте кватирку, а металопластикове вікно ставте на режим провітрювання.

§ ніколи не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення і не відпочивайте в кімнаті де працюють газові прилади;

§ не залишайте без нагляду газові прилади включеними навіть на короткий час.

Будь-які роботи, пов’язані з переплануванням газифікованих приміщень, з установкою газових приладів або їх заміною, мають проводитися виключно фахівцями. Забороняється самостійно переносити газові прилади, підводити до них газ несертифікованими шлангами або патрубками.

Обов’язково допускайте у свої квартири співробітників ПАТ "Чернігівгаз" для проведення технічного обслуговування - це дозволить своєчасно виявити несправності  в роботі газових приладів і усунути їх.

Бережіть своє життя! Запам`ятайте, газ лише тоді буде вашим добрим помічником, коли кожен член родини, починаючи зі шкільного віку, знає та дотримується правил безпечного поводження з ним, і усвідомлює наслідки до яких призводить порушення цих вимог.

Більш детально про безпечне користування газом читайте тут 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор