Останнє оновлення: 00:06 п'ятниця, 25 вересня
офіційно
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Державі повернули 970 гектарів лісу
Державі повернули 970 гектарів лісу

Державі повернули 970 гектарів лісу

Рішенням господарського суду області задоволено позов прокурора про повернення державі земельної ділянки лісового фонду в Корюківському районі площею 970 гектарів і вартістю майже 15 мільйонів гривень.

На сьогодні це в Чернігівській області найбільший з повернутих державі за позовами прокуратури з незаконного користування лісовий масив, повідомили Свободі.ФМ в облпрокуратурі.

Прокуратурою встановлено, що цей ліс надавався в постійне користування підприємству колективної форми власності, яке на сьогодні ліквідовано, а створене замість нього приватне підприємство використовувало ділянки лісового фонду за договором оренди за плату, яка становила менш як 90 грн на місяць. Договір передбачав здійснення лісогосподарської діяльності.

Також минулого тижня Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ завершив розгляд справи про незаконну роздачу земель лісового фонду в Козелецькому районі.

Підставою для виділення та передачі в приватні руки цих привабливих земель стали незаконні розпорядчі акти Головного управління Держземагентства в області, які рішенням апеляційного суду за позовом прокуратури Чернігівської області скасовані.

За результатами судового розгляду майже 2 га лісу вдалося повернути в державну власність.

Тим часом вживаються заходи прокурорського реагування на нововиявлені факти незаконного розпорядження землею. Прокуратурою Чернігівського району заявлено до суду позови про скасування розпорядчих і правовстановлюючих документів, якими під приватну забудову в одному з сіл району віддано землі історико-культурного призначення.

Встановлено, що кілька земельних ділянок по 0,25 га на околиці села, переданих у приватну власність громадян для зведення ними житлових будинків, знаходяться в межах території пам’ятки археології місцевого значення. Наразі справи перебувають у провадженні суду.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО