Останнє оновлення: 09:46 неділя, 22 липня
Освіта / Фах
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Один буде працювати, а шестеро – керувати?
Один  буде працювати, а  шестеро – керувати?

Один буде працювати, а шестеро – керувати?

На одного випускника ПТУ (тобто спеціаліста робітничої професії) на Чернігівщині щороку припадає 6 випускників вищих навчальних закладів.

Тому не дивно, що кваліфіковані слюсарі, зварювальники, токарі, швачки, повара та спеціалісти багатьох інших робітничих професій на ринку праці – на вагу золота. Натомість менеджерам, вчителям, економістам та юристам працевлаштуватися досить складно.

Цю проблему обговорювали нещодавно учасники «Ярмарку вакансій» і одночасно «Ярмарку професій», що організував і провів у Чернігові обласний центр зайнятості. За словами начальника відділу профтехосвіти Обласного управління освіти і науки Володимира Глузда, диспропорція в системі підготовки кадрів у нашому регіоні просто вражає.  

Так, робітників у нас готують 22 навчальних заклади системи профтехосвіти (8 з них розташовані в Чернігові), а вузів на території Чернігівщини – близько 80 (!). «Тож не дивно, що випускникам вищих навчальних закладів доводиться працювати з кельмою на будівництві або торгувати на ринку – тобто зовсім не за своєю професією», - підсумовує Володимир Глузд.

За словами  представника управління освіти, ПТУ  Чернігівщини здійснюють підготовку більш  ніж за 70 професіями для 7 галузей  економіки. Кожного року навчальні заклади системи профтехосвіти випускають понад 4000 юнаків і дівчат – «цілу армію робітничих кадрів». До речі, труднощі виникають як з набором цієї «армії» (головні конкуренти ПТУ – це школи, які не хочуть втрачати 10-класників, та вузи, яким також бракує студентів), так і з працевлаштуванням.  

Однак вже найближчим часом ситуація має докорінно  змінитися. Чернігів увійшов до переліку міст, де запроваджується пілотний проект: на базі ПТУ будуть створені навчальні заклади нового типу - із застосуванням новітніх технологій навчання, новітнього обладнання. Це відбуватиметься в рамках державної цільової програми «Розвиток системи профтехосвіти України» на 2011-2015 роки. Фінансування нововведень здійснюється за рахунок держави, а також коштів роботодавців і спонсорів.

Коментарі (2)

Редактор новин | 2010-11-17 08:24

революціонер
Краще би про якість тої так званої "вищої освіти" думали...

революціонер | 2010-11-16 22:03

Сильна логіка - всі з вищою освітою керують!!! так... мабуть розвелось дуже багато розумних, невистачає гоїв на виробництвах і в колгоспі? Нічого Табачник з Азаровим допоможуть змінити ситуацію на краще. Ти бач як хохли розійшлись, книжки починають читати, в торгівлю поперлись, в банки, в суди, адвакати, лікарі.....не дай Яхве доведеться комусь з "обраних" тепер за дарма, за трудодень навоз з під свиней викидати. Ай-я-яй
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Хто і навіщо спалив авто засупнику Козелецької об'єднаної громади?

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор