Останнє оновлення: 16:05 четвер, 25 лютого
Здоров’я
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Вакцину проти грипу в Чернігів поки що не завезли
Вакцину проти грипу в Чернігів поки що не завезли

Вакцину проти грипу в Чернігів поки що не завезли

Чи готові чернігівські аптеки до сезонної епідемії грипу? Чи запаслися необхідними ліками? Та чи можна вже сьогодні придбати вакцину для профілактики? Адже робити щеплення потрібно заздалегідь.

З цими запитаннями я звернулася до директора комунального підприємства «Ліки України» Світлани Пасталиці.

- Грип прийде, і, можливо, через загрозу зараження вірусними інфекціями ми перебуватимемо у небезпеці не один раз, - прогнозує фармацевт і керівник спеціалізованого підприємства. – Головне, аби ритмічно працювали наші заводи. Минулого року вони були не готові до такого ажіотажу, коли практично за тиждень люди розкупили величезну кількість медпрепаратів. У грудні їх було випущено вже дуже багато, але населення вже створило запас.

Втім, фахівець попереджає, що препарати, які треба використовувати при подібних захворюваннях, мають визначати науковці, а не поради сусідки, чи рекламні обіцянки.

- Нещодавно я прослухала лекцію поважного професора про те, що «Ремантодін» на вірус грипу Н1N1 взагалі не діє! А минулого року він був внесений до переліку медикаментів, які мають бути в аптеках обов’язково! Нас постійно контролювали з цього приводу, - розповіла Світлана Пасталиця. - Призначати ліки має тільки лікар. Минулого року ми говорили людям: цей препарат вам не потрібен, не беріть його! Але нас зазвичай не слухали. Тому ситуація вийшла з-під контролю.

Щодо профілактики, то на цей момент, за словами Світлани Василівни, імпортної вакцини проти грипу в Україні поки що немає, її ще не завозили. Вітчизняну вакцину у нас не виробляють. «Ми це питання контролюємо, і одразу ж закупимо. Так що кожен бажаючий зможе зробити щеплення. В принципі, його треба робити вже зараз. Нам обіцяють, що вакцина буде в Україні до кінця вересня», - повідомила фахівець.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  З незаконного обігу вилучено велику партію підробленого алкоголю

SVOBODA.FM