Останнє оновлення: 21:09 вівторок, 13 квітня
Доручення уряду
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / OHSAS: стандарт, що допоможе зберегти здоров’я і гроші
OHSAS: стандарт, що допоможе зберегти здоров’я і гроші

OHSAS: стандарт, що допоможе зберегти здоров’я і гроші

Підприємства, які належать до Реєстру об’єктів підвищеної небезпеки, мають впровадити системи управління безпекою та гігієною праці (OHSAS 18001).

Про це йдеться в дорученні Кабінету Міністрів від 20.11.2009 № 33202/151/1-08. Документ передбачає створення системи національної превентивної безпеки.

Безпека на виробництві

Підприємства, діяльність та продукція яких можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та які включені до Реєстру об’єктів підвищеної небезпеки, повинні впроваджувати системи управління.

Чому настільки потрібно організувати безпечні умови праці?

Лише за півроку у нашій області сталося 76 травм на виробництві – повідомляє статистика управління Держгірпромнагляду. Три випадки закінчилися смертю.

За даними того ж Держгірпромнагляду, 81% травм відбувся з організаційних причин. А основні причини трагедій – низький рівень організації роботи на виробництвах, допуск до роботи працівників невідповідної кваліфікації, порушення правил техніки безпеки.

Система проти травматизму

Чи можна уникнути травматизму? Безперечно.

У світі давно існує система управління безпекою та гігієною праці. Вимоги до системи регламентує стандарт OHSAS 18001.

Система допомагає створити безпечні і здорові умови праці, забезпечити контроль за ризиками, знизити ймовірність нещасних випадків на виробництві.

Що це дає підприємству? Завдяки зменшенню числа нещасних випадків і втрат робочого часу підвищується ефективність діяльності. Система забезпечує відповідність вимогам законодавства у сфері охорони здоров’я та безпеки праці. Знижуються фінансові затрати на відшкодування втрат робочого часу, періодичне наведення порядку або оплату штрафів за порушення законодавства.

Хороший господар розуміє...

... що якість та безпека робочих місць зростає, а значить – поліпшується моральний клімат у колективі, люди прихильніше ставляться до компанії та краще працюють.

OHSAS 18001 може бути застосованим для будь-яких організацій, що займаються різними видами діяльності, і залученими в різні галузі промисловості.

Державне підприємство "Чернігівстандартметрологія" є провідником у світ міжнародних стандартів і готове надати допомогу, у тому числі, у впровадженні системи управління безпекою та гігієною праці.

Прес-служба ДП «Чернігівстандартметрологія»

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM