Останнє оновлення: 15:35 понеділок, 1 березня
Ціни / Контроль
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Цінові тенденції ринку продуктів харчування на Чернігівщині
Цінові тенденції ринку продуктів харчування на Чернігівщині

Цінові тенденції ринку продуктів харчування на Чернігівщині

На споживчому ринку Чернігівської області в липні 2010 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в цілому залишилися на рівні попереднього місяця.

При цьому знизилися ціни на 6,5% на яйця; на 0,5–2,4% подешевшали: м’ясо та м’ясопродукти, риба та продукти з риби, сири, кисломолочна продукція, тваринні жири, овочі, олія та рис.

Разом з цим подорожчали на 9,4% та 2,5% гречана крупа та цукор; на 0,3–1,9% – безалкогольні напої, макаронні вироби, фрукти, масло, морозиво.

У другій декаді серпня 2010 року в порівнянні з першою декадою серпня для базових хлібопекарських підприємств відбулось підвищення середніх оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого ґатунку з 2,29 до 2,65 грн./кг (15,7відс.), на борошно пшеничне І ґатунку з 2,06 до 2,45 грн./кг (18,9 відс.), борошно пшеничне ІІ ґатунку з 1,90 до 2,16 грн./кг (13,7 відс.) та борошно житнє обдирне з 1,56 до 1,68 грн./кг ( 7,7 відс.), що обумовлено зростанням відпускних цін постачальника ТОВ "Еквітас" (м.Київ), при цьому ціни на хліб залишилися незмінними.

На сьогодні обласна державна адміністрація в повній мірі використовує надані повноваження щодо регулювання цін.

За визначеним Урядом переліком продовольчих товарів затверджені граничні рівні:

  • рентабельності виробництва (борошно, хліб і хлібобулочні вироби для діабетиків – 5%, хліб простої рецептури – 10%),
  • торгівельних надбавок (за окремими видами хліба, хлібобулочних виробів, вермішелі, ковбас, сиру, молока, масла, сметани, м’яса, а також на яйця, олію і цукор) – від 6 до 15%.

Здійснюється декларування зміни оптово-відпускних цін в межах наданих повноважень. Запроваджено системний моніторинг цін.

З початку поточного року інспекцією проведено перевірки дотримання суб’єктами господарювання порядку встановлення і застосування цін на окремі види продовольства, ціни на які регулюються відповідно до нормативних актів місцевих органів виконавчої влади, прийнятих на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)” ( зі змінами і доповненнями) в 129 суб’єктах господарювання, з них порушення дисципліни цін встановлено в 115 що становить 89,1 відс. до перевірених.

Найбільш розповсюдженими порушеннями необґрунтованого підвищення рівня роздрібних цін є завищення граничних рівнів торговельних надбавок до оптово-відпускних цін підприємств – виробників суб’єктами господарювання при реалізації основних продуктів харчування та реалізація підприємствами – виробниками продукції власного виробництва за вільними оптово-відпускними цінами, замість регульованих, які підлягають декларуванню в разі їх підвищення протягом місяця більш як на 1 відсоток.

До порушників дисципліни цін застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 103599,51 грн., в т.ч. штраф – 69066,34 грн. На 8 осіб, з вини яких скоєно порушення, накладено адміністративне стягнення на суму 680,00 грн.

Крім того, на виконання урядової телеграми від 27.08.2010 № 8/3208 за підписом Віце-прем’єр-міністра України А. Клюєва та з урахуванням листа Держцінінспекції від 25.08.2010 № 200-5-24/4898 інспекція спільно з правохоронними органами проводить перевірки щодо недопущення необґрунтованого зростання цін на продукти харчування та вживає згідно з компетенцією вичерпних контрольно-наглядових заходів за дотриманням державної дисципліни цін, унеможливлення монопольних проявів спекуляції.

Державна інспекція з контролю за цінами
в Чернігівській обл.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Академічний народний хор — запрошення до весни

SVOBODA.FM