Останнє оновлення: 14:55 четвер, 15 квітня
Гуманітарна допомога
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / 10-річне авто інваліда залишатимуть сім’ї
10-річне авто інваліда залишатимуть сім’ї

10-річне авто інваліда залишатимуть сім’ї

Чернігівська митниця інформує про умови відчуження автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою.

Узагальнююче податкове роз'яснення щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) при відчуженні автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, затверджено Наказом Державної митної служби України від 03.06.2010 № 569.

Статтею 11(1) Закону України „Про гуманітарну допомогу” встановлено, що після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім'ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля.

Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім'ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.

У разі несплати членом сім'ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов'язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення.

Також, пунктом 2 розділу II «Прикінцевих положень» Закону України від 07.12.2000 № 2134-III „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні” визначено, що сплата у повному обсязі всіх податків та зборів у разі відчуження або передання у володіння, або (та) у користування, або (та) у розпорядження автомобіля, що був попередньо ввезений в Україну без сплати (повної або часткової) передбачених законодавством податків та зборів на підставі пільг, наданих законодавством, не поширюється на випадки, передбачені Законом України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

Статтею 38 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” визначено такі випадки, а саме - інвалідам і дітям-інвалідам за наявності відповідного медичного висновку можуть надаватись безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнані гуманітарною допомогою, автомобілі, які після їх смерті за бажанням членів їх сімей можуть бути передані у власність членів сім'ї померлого інваліда, дитини-інваліда у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Власниками транспортних засобів, визнаних гуманітарною допомогою, є головні управління соціального захисту й вони ними залишаються поки цими транспортними засобами користуються інваліди, які їх отримали безоплатно.

У випадку, коли транспортний засіб залишається члену сім'ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда та який не є інвалідом, право власності переходить від головного управління соціального захисту до такого члена сім'ї інваліда.

У такому випадку відбувається перереєстрація транспортного засобу на члена сім'ї і він, у разі користування зазначеним транспортним засобом інвалідом чи дитиною-інвалідом менше 10 років, зобов'язаний сплатити до бюджету податки і збори, встановлені законодавством на день здійснення митного оформлення такого транспортного засобу.

Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» митні органи визначено контролюючими органами зі справляння акцизного збору та податку на додану вартість, ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM