Останнє оновлення: 08:56 субота, 21 травня
Ліки / Граничні ціни
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Встановлено граничні ціни на ліки. Оббирають – повідомте куди слід!
Встановлено граничні ціни на ліки. Оббирають – повідомте куди слід!

Встановлено граничні ціни на ліки. Оббирають – повідомте куди слід!

Кабінет Міністрів України встановив граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення.

Відповідну урядову постанову від 30.10.09 № 1154 «Про встановлення граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби і вироби медичного призначення » ухвалено з метою стабілізації цінової ситуації на ринку лікарських засобів та виробів медичного призначення в період епідемії грипу А (Н1N1).

Про це «Високому Валу» повідомили у Державній інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області.

Згідно з переліком граничних цін, що їх встановлено постановою Кабміну, граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни встановлено на 10 лікарських засобів та 5 виробів медичного призначення. Зокрема, граничні роздрібні ціни в аптечній мережі встановлено на рівні:

- вироби медичного призначення:

 • 1 метр марлі – не більш як 2,0 грн.;
 • маска одноразового використання – 1,0 грн.;
 • марлева багаторазова маска - 1,5 грн.;
 • пара рукавичок - 1 грн.;
 • шприц об'ємом 5 мл - 0,7 грн.;

- лікарськи засоби:

 • "Аміксин" (пігулки по 0,125 міліграм) - 55 грн.;
 • "Таміфлю" (капсули по 75 міліграм) - 348,5 грн.;
 • "Азітроміцин" (пігулки по 0,5 г) - 29,45 грн.;
 • "Амізон" (пігулки по 0,25 г) - 15 грн.;
 • "Ампіцилін" (пігулки по 0,25 г) - 9 грн.;
 • "Арбідол" (пігулки по 0,1 г) - 45 грн.;
 • "Аскорбінова кислота" (пігулки по 0,5 г) - 8 грн.;
 • "Ремантадін" (пігулки по 50 міліграм) - 8,5 грн.;
 • оксолінова мазь (туба 10г) - 8,5 грн.;
 • Хлоргексидину біглюконат (флакон, 100 мілілітрів) - 5 грн.

Постановою також обумовлено, що Міністерство охорони здоров'я України може змінювати граничні ціни тільки за погодженням з Міністерством економіки.

Крім того, наказом Міністерства охорони здоров’я від 30.10.2009 р. № 785 затверджено обов’язковий мінімальний асортимент лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптек та аптечних пунктів на період епідемії грипу A/Н1N1/.

На виконання доручення уряду держінспекцією цін в Чернігівській області запроваджено жорсткий контроль за лікарськими засобами та виробами медичного призначення на які встановлені граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни.

З початку листопада поточного року інспекцією проведено цінові дослідження та перевірки в 64 аптечних закладах області. Перевірками встановлені окремі випадки завищення граничних оптово-відпускних та роздрібних цін на медичні препарати.

У разі безпідставного підвищення цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що використовуються для лікування (профілактики) гострих респіраторних вірусних інфекційних захворювань, ціни приводяться у відповідність до вимог чинного законодавства.

Стосовно наявності лікарських засобів та виробів медичного призначення в аптечних закладах області ситуацію прокоментували фахівці КП «Ліки України» (підприємство займає до 40% фармацевтичного ринку області), які зазначили, що з початку листопада забезпеченість аптечних закладів ліками не була стабільною, адже в умовах ажіотажного попиту люди скуповували все, що було розраховано на декілька місяців вперед.

На сьогодні аптечна мережа КП «Ліки України» забезпечена лікарськими засобами та виробами медичного призначення до 80%.

До основних причин відсутності необхідних в даний період лікарських засобів можна віднести наступне: відсутність ліків у оптових постачальників на фармацевтичному ринку, деякі ліки взагалі не виробляються в Україні – це «Арбідол», виробництво даного препарату налагоджено в Росії.

На даний час 200 тис. одиниць зазначеного препарату знаходиться на кордоні з Росією та після митного оформлення цей препарат надійде до аптечної мережі.

Що стосується оксолінової мазі, яку також розкупили в аптеках області, то її виробництво налагоджено на Дарницькому фармзаводі м. Київ та також велика партія оксолінової мазі, виробництва Росії, надійшла до аптек області.

Препаратом «Таміфлю», на даний час, забезпечені всі лікарні області де він безкоштовно буде надаватися хворим. Відсутність марлевих пов’язок пояснюється тим, що жодна фірма, яка реалізує марлеві пов’язки, на даний час, не вносить до прайс-листів та не реалізує марлеві пов’язки. В той же час аптечні заклади забезпечені марлею тому кожний бажаючий може виготовити маску власноруч. В наявності є лише одноразові медичні маски.

Особливо слід зазначити, що згідно наказу генерального директора КП «Ліки України» в кожній аптеці, зазначеного підприємства, створено резерв екстреної допомоги хворим, ліки з якого будуть надаватися лише за призначенням лікаря, і тим людям, які дійсно їх потребують.

Стосовно забезпеченості лікарськими засобами та виробами медичного призначення аптечних закладів в цілому по області слід зазначити наступне. Аптечні заклади м. Чернігова забезпечені обов’язковим мінімальним асортиментом лікарських засобів і виробів медичного призначення на період епідемії грипу від 40 до 80 %, районні аптеки від 30 до 70%.

Державна інспекція з контролю за цінами в Чернігівській області продовжує здійснювати контрольно-наглядові заходи на фармацевтичному ринку області та просить про факти зловживання з цінами на ринку медичних препаратів повідомляти за телефоном 4-33-78.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Чернігівщині СБУ виявила схрон російських боєприпасів

SVOBODA.FM