Останнє оновлення: 12:34 четвер, 20 січня
Зарплата / Борги
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Заборгованість будуть контролювати посилено – запевнили в Чернігівській ОДА
Заборгованість будуть контролювати посилено – запевнили в Чернігівській ОДА

Заборгованість будуть контролювати посилено – запевнили в Чернігівській ОДА

Сьогодні, 25 вересня у Чернігівській ОДА відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, та інших соціальних виплат.

Заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус повідомила: «Щодо посилення контролю за своєчасністю сплати вищезгаданих платежів Міністерством праці та соціальної політики проводяться щотижневі моніторинги та працює Контактний центр, до якого кожен має право звернутися».

Далі про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підпиємствах, в організаціях та установах області виступив начальник ГУПСЗН ОДА Микола Уложенко.

«Станом на 1 вересня поточного року заборгованість зменшилася у таких галузях: промисловість на 51,8%, будівництво на 23,6%, сільське господарство на 7,6%. – повідомив М.Уложенко. - Проте борги працівників економічно-активних підприємств централізованої форми власності зросли, і становлять 29 млн.грн. Стурбовані особливо ситуацією ВАТ «Чернігівгаз», де борг становить 2,9 млн.грн. Як бачимо деякі суми виплачуються, інші натомість зростають».

Як повідомила заступник начальника ГУ ПФУ в Чернігівській області Тетяна Яворська: «Темпи росту фонду оплати праці збільшилися на 1,5%. Заходів вжито недостатньо. Чисельність найманих працівників зменшилася на половину».

Про стан виконання рішень судів по примусовому стягненню заборгованості із заробітної плати, їх реалізації державною виконавчою службою розповів заступник начальника управління юстиції Олег Шерман. Тут ситуація також є невтішною. «Щодо примусового стягнення виконано 280 рішень, що становить 88%. Інші 12% нажаль ще в процесі».

Перший заступник голови правління ВАТ «Чернігівгаз» Олег Колосовський повідомив, що у зв’язку з низьким рівнем дисципліни споживачів, повним зростанням банківських програм кредитування гршові питання приходиться вирішувати за рахунок власних ресурсів.

«Незважаючи на хвилюючу ситуацію ми плануємо розрахуватися із заборгованістю по заробітній платі вже у жовтні. Доречі заборгованість у нас лише за серпень», - наголосив виступаючий.

Засідання закрила Наталія Білоус, яка закликала в обов’язковому порядку дотримуватись вимог законодавства. І запевнила, що весь процес щодо погашення заборгованості буде посилено контролюватися.

Тож, якщо підприємства, установи, організації не бадуть звітувати, надавати статистичні дані та пояснювати ситуацію, органи прокуратури допоможуть їм у вирішенні цього питання.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  «Чернігівгаз» модернізував мережі, замінивши понад тисячу одиниць газорегулюючого обладнання

SVOBODA.FM