Останнє оновлення: 08:42 п'ятниця, 21 березня
Страшна демографія
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Чернігівщина: Вимирання села чотирикратне
Чернігівщина: Вимирання села чотирикратне

Чернігівщина: Вимирання села чотирикратне

Основним фактором динаміки чисельності населення є природний рух, тобто співвідношення кількості народжених та померлих.

Упродовж півріччя число померлих (12396) перевищило число народжених (4685) у 2,6 раза. При цьому в міських поселеннях - в 1,7 раза, у сільській місцевості – у 4,4 раза.

Про це "Високому Валу" повідомили в Головному управлінні статистики у Чернігівській області.

Природне скорочення спостерігалося в усіх районах області. Порівняно з відповідним періодом минулого року, його розмір зменшився на 273 особи (на 3,4%), у розрахунку на 1000 жителів – з 14 до 13,7.

Інтенсивність природного скорочення була найвищою у Козелецькому (25,2%) районі, а найнижчою – у м.Ніжині (3,8 %).

Інтенсивність природного скорочення збільшилася в дванадцяти районах: Бахмацькому, Борзнянському, Ічнянському, Козелецькому, Куликівському, Менському, Н.-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Сосницькому, Талалаївському, Щорському.

Найбільше – у Щорському районі (з 18,2% до 23,1%). У всіх інших районах відбулося зменшення інтенсивності природного скорочення.

Другою складовою формування чисельності населення є міграція.

За рахунок неї чисельність населення області збільшилася на 89 осіб. Рік тому спостерігалося від’ємне сальдо міграції (157 осіб). Додатне сальдо в поточному році сформувалося за рахунок міграційного обміну з іншими областями України.

До нас прибуло більше на 99 осіб, ніж вибуло з Чернігівщини. Проте вибулих за межі України зафіксовано на 10 осіб більше, ніж прибулих.

Отже, на 1 липня 2008 року в області, за оцінкою, проживало 1128,3 тис. осіб.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Весна в Чернігові. Фото

SVOBODA.FM