Останнє оновлення: 11:11 четвер, 28 жовтня
бізнес
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Другий покупець чернігівського «Хімтекстильмашу» відмовився від покупки
Другий покупець чернігівського «Хімтекстильмашу» відмовився від покупки

Другий покупець чернігівського «Хімтекстильмашу» відмовився від покупки

Кредиторська заборгованість у 30 мільйонів гривень стала причиною відмови від покупки «Хімтекстильмашу». Про це Суспільному розповів покупець Роман Посмашний, який став переможцем другого аукціону з продажу підприємства.

У грудні 2020 року Хімтекстильмаш продали за 13 мільйонів гривень. Покупець провів власний аудит підприємства, за його підрахунками загальна заборгованість сягнула 50 мільйонів гривень.

«Ми провели аудит і там було виявлено приховану кредиторську заборгованість з податків, пенсій, та інших зобов’язань цим підприємством. Вона десь склала близько 50 мільйонів гривень. Це десь на 30 мільйонів більше, ніж було зазначено в інформаційній довідці, яку надавав Фонд держмайна. Тому мені довелося відмовитися від підписання цього договору», – сказав Роман Посмашний.

Як сказав начальник Чернігівського управління Фонду держмайна України Валерій Йовенко, він не виключає, що у підприємства можуть бути санкції, але точного розміру він не знає. За даними фінансової звітності підприємства, борг складає 19 мільйонів гривень.

За словами Романа Посмашного, у договорі зазначено, що вся заборгованість має бути 100 % відшкодована, а у разі невиконання передбачені штрафи у розмірі 100 % від суми невиконання зобов’язань.

«Там є заборгованість з податків, а на цю заборгованість нараховується пеня і штрафи. Ця заборгованість постійно зростає, тому там є приховані борги. За нашими підрахунками вони складають близько 50 мільйонів», – сказав Роман Посмашний.

Нагадаємо, підприємство «Хімтекстильмаш» втретє виставили на продаж. Через те, що попередні два покупці відмовились від його покупки. Аукціон відбудеться 31 березня. Початкова вартість майже 1 мільйон гривень.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі

SVOBODA.FM