Останнє оновлення: 17:04 вівторок, 27 жовтня
будні «Чернігівгазу»
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / «Усуваю витік газу і пробую не думати, що могло статися», - Ігор Сусленко про роботу служби 104
«Усуваю витік газу і пробую не думати, що могло статися», - Ігор Сусленко про роботу служби 104

«Усуваю витік газу і пробую не думати, що могло статися», - Ігор Сусленко про роботу служби 104

Ігорю Сусленку – 27. Чорнявий, середнього зросту, підтягнутий. Об 11 дня сидить в невеличкій кімнаті на роботі, у відчинене вікно пробиваються перші теплі сонячні промені. Він мружиться і пристукує ногою у такт музиці, яка тихо грає з маленького телевізора. В кишені дзвонить мобільний – чоловік відповідає і йде в окрему кімнату, там одягається.

Зверху на робочий спецодяг – синій захисний комбінезон з капюшоном і застібкою під саме шию, окуляри, медична маска, рукавички.

Ігор - слюсар аварійно-диспетчерської служби 104. Це у нього 2-й виклик за зміну, яка почалась о 8-й ранку. Диспетчер передає листок із заявкою – в ній адреса, причина виклику та номер телефону людини, яка його зробила. І дає додаткові інструкції – тримати дистанцію з мешканцями будинку, не знімати засоби захисту, після роботи продезінфікувати інструменти, якими користувалися. Нині майже вся компанія «Чернігівгаз», в якій працює Ігор Сусленко – на карантині: оператори контакт-центру телефонні дзвінки споживачів приймають дома, всі інші співробітники теж роботу виконують віддалено. Але для екстрених служб карантин – час посиленої роботи і підвищених ризиків.

« У кожній роботі є ризик. У нас від малого витоку газу до великого – всякого буває. Їздимо і на пожежі – рятувальники гасять, я перекриваю газ, який може ще більше зашкодити. І поки він не перекритий, вони не можуть гасити пожежу. Якщо виклики про замінування, теж їздимо - за планом взаємодії зі 101 і 102», - розповідає Ігор, поки аварійна машина жовто-гарячого кольору їде в інший кінець Чернігова. У бригаді двоє – він і водій Роман Повизший. Вікно відчинене, та Ігор час від часу витирає хустинкою піт з лоба – у майже герметичному захисному комбінезоні жарко. Говорить: «Робота та сама, заходи безпеки додаткові. Змінився костюм – звичайно, складніше у ньому працювати, рухатися. Але так треба. На початку карантину люди взагалі боялись викликати екстрені служби. Зараз не так уже. Ми в захисному одязі завжди – його дезінфікуємо після викликів, і машини та інструмент дезінфікуємо».

Аварійка під’їжджає до п’ятиповерхової «панельки» на Пухова. З деяких вікон визирають люди, біля під’їзду чекає чоловік у захисній масці. Показує бригаді на навіс над входом: «Тут біля козирка запах газу – переривчастий, але постійний. Гляньте, будь ласка».

Ігор бере в машині валізку з інструментами та деталями. Пояснює – на початку зміни всі слюсарі перевіряють комплекти. Їх треба поповнити, якщо попередня зміна використала якісь деталі. По металевій драбині, яку тримає водій, вилазить на козирок. Там перевіряє герметичність з’єднань на газовій трубі – бризкає мильним розчином, в одному місці утворюються бульбашки. Це – те місце, звідки витікає газ. Слюсар міняє старий ущільнювач на новий, розповідає: «Тут був витік на різьбових з’єднаннях вуличного ввідного газопроводу. Перепакували, усунули. Це сезонне - навесні, восени, коли погода міняється і то холодно, то жарко. Труби теж грають свою роль – розширення, звуження. І тому може бути на різьбових з’єднаннях витік. Таких викликів більше з приватного сектору – там люди частіше «винюхують». А в багатоповерхівках мешканці нижніх поверхів викликають - до кого запах вітер заносить. Взагалі небезпечніше, якщо запах газу у під’їзді».

Чоловік, який викликав аварійників - Анатолій Нюкін, розповідає: «Вийшов до магазину і почув запах газу біля козирка. Подзвонив 104 – хлопці приїхали, молодці, оперативно все там зробили. Це, звичайно, важливо – будинки старі, роботи вистачає, а ще зараз час такий, карантин. А це все безпека людей».

Ігор Сусленко каже – на тому, що відповідальний за безпеку і навіть життя людей, намагається для себе не акцентувати: «Ти просто це усуваєш і намагаєшся не думати, що могло статися, якби ти цього не зробив – десь не підтягнув, щось не підкрутив, когось не попередив, що треба якусь деталь замінити. Робота подобається – цікава. Я люблю руками працювати, а не сидіти за комп’ютером. Колектив хороший, дуже до нього прив’язуєшся. Я всьому навчився саме тут. 7 років тому прийшов, написав заяву - були вакансії. Освіта на той момент була середня технічна. У «Чернігівгазі» є своя школа – провчився, склав іспити. Спочатку був слюсарем ВБГО (внутрішньобудинкового газового обладнання) 3-го розряду, потім отримав 4-й і перейшов на аварійку, цьогоріч 5-й розряд. Взагалі тут щороку екзамени, тренування, змагання - для професійного розвитку. В АДС зміна – 12 годин, в середньому півдесятка викликів».

На базі АДС після цього виклику Ігор встигає здати заповнені документи та випити кави. І їде на наступний – запах газу у кухні в приватному будинку. « Такі виклики – одні з найчастіших. На один ти приїхав, замінив прокладку біля плити – здається, що там такого. Але іноді ще спробуй знайти той витік– деякі люди так ставлять кухонні шафи, що не підлізеш, і не знають навіть де у них газовий кран. І щоб замінити ту прокладку, треба розібрати півкухні і витратити години півтори, щоб долізти до крана. Або от приватні будинки обшивають сайдингом і закривають всі труби і з’єднання, щоб красиво. А коли витік, і починає горіти і плавитися – не дуже красиво».

Робота, яку щодня виконує Ігор Сусленко та його колеги, не завжди помітна у великому вирі подій та інформації. Але цифри говорять самі за себе – лише за місяць карантину аварійні бригади «Чернігівгазу» виїздили на виклики понад тисячу разів.

 

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  GusGus в новому альбомі «Звуки Чорнобиля»

SVOBODA.FM