Останнє оновлення: 14:37 субота, 25 травня
Закупівля
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Міськрада Чернігова дозволила взяти в лізинг 12 тролейбусів
Міськрада Чернігова дозволила взяти в лізинг 12 тролейбусів

Міськрада Чернігова дозволила взяти в лізинг 12 тролейбусів

Сьогодні, 26 квітня, під час пленарного засідання 30 сесії Чернігівська місьрада надала дозвіл комунальному підприємству «Чернігівське тролейбусне управління» на укладання договору фінансового лізингу для придбання 12 тролейбусів.

«За» це рішення міської ради проголосував 31 депутат Чернігівської міської ради.

Про це інформує прес-служба Чернігівської міськради.

Більшість рухомого складу КП «ЧТУ» – 51 одиниця – це тролейбуси моделі «ЗіУ-682», вік яких становить від 26 до 32 років. Нормативний термін їх експлуатації – 10 років. Ці тролейбуси систематично виходять із ладу, що, в свою чергу, спричиняє значні незручності для громадян та суттєво зменшує пасажиропотік, а відповідно і зменшується прибуток підприємства.

Оновлення рухомого складу КП «ЧТУ» за рахунок фінансового лізингу на сьогоднішній день є єдиним варіантом вирішення питання забезпечення міста електротранспортом.

Найбільш вигідні умови фінансового лізингу пропонує ПАТ КБ «Приватбанк»: 16 % річних у гривні на термін 5 років. Однією із умов є обов’язкове його забезпечення міськрадою шляхом укладання договору поруки.

При обговоренні питання міський голова Владислав Атрошенко повідомив, що у однієї з політичних сил виникло питання щодо необхідності проведення конкурсу на визначення банківської установи, яка надає кредит.

Відповідаючи на питання депутатів, начальник юридичного відділу міської ради Роман Миколаєнко пояснив, що дія ЗУ «Про публічні закупівлі», який регулює це питання, не поширюється на послуги фінансових установ, у тому числі, міжнародних фінансових організацій щодо надання кредитів, гарантій фінансового лізингу та інших допоміжних фінансових послуг. Тобто закон про публічні закупівлі не поширюються в даному випадку на визначення фінансової установи.

Крім того, депутати підняли питання щодо розміру кредитної ставки. Як зазначила керівник банку, ставка фіксована і складає 16% у гривнях. Можливе і дострокове погашення, за яке ніякої комісії не буде встановлено. Якщо постачальник тролейбусів у договорах зазначить прив’язку до курсу валюти, то й зі сторони банку теж буде відповідна прив’язка.

Присутній на пленарному засіданні директор ПАТ «Чернігівський автозавод» Валерій Купцов розповів, що у попередні роки підприємство продавало місту тролейбуси за пониженою вартістю. Разом з тим, встановлена зараз відповідно до проекту рішення ціна тролейбусу не реальна, оскільки від 50 до 60% комплектуючих – імпортного виробництва. Тому ціна тролейбусу повинна бути збільшена та становити орієнтовно 170 тисяч доларів (4,47 млн грн).

Також керівник підприємства повідомив, що нещодавно чернігівські тролейбуси купив Словʼянськ та Суми. Ці тролейбуси обійшлися цим містам у 4,5 млн грн та 5,1 млн грн за одну одиницю, передоплата становила 30%.

Довідка

За інформацією КП «ЧТУ» за останні десять років списали 64 тролейбуси, а купили тільки 22 одиниці, з них 15 з’явились лише за останні 2 роки. Сьогодні на маршрути випускаються 65 одиниць, з яких щодня виходить з ладу від 5 до 10 машин.
Зручні для містян інтервали за нинішньої маршрутної мережі може забезпечити щонайменше 85 машин. Для цього у депо має бути 100 справних тролейбусів (резерв +10-15%).

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Чернігів під німецькою окупацією у «Вечері на Свободі» з Дмитром Сілічем

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор