Останнє оновлення: 18:07 четвер, 6 серпня
Комунальні підприємства
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Роздуми про чернігівських бізнесменів та комунальні підприємства
Роздуми про чернігівських бізнесменів та комунальні підприємства

Роздуми про чернігівських бізнесменів та комунальні підприємства

Ти платиш податки, член громади Чернігова чи області?

Ти маєш свій бізнес? Ні? Ти впевнений?

А якщо прочитати цю статтю й ще раз подумати над цими питаннями?

ТРОХИ ЛІРИЧНОГО ВСТУПУ

Усе, що ми з Вами бачимо в Чернігові та області створюється, обслуговується, продається чи купується, інколи навіть руйнується різними організаціями, приватними та комунальними підприємствами.

Ми розуміємо, як приватні компанії працюють й для чого. От про комунальні підприємства – спосіб їхньої роботи та мету діяльності – знаємо набагато менше. Скільки всього цих КП, які вони бувають й головне – як вони впливають на наше життя?

«МЕНІ ДО БІЗНЕСМЕНА ЯК ДО НЕБА РАЧКИ.?!»

Нахіба нам КП? Бо ми з Вами бізнесмени. Точніше ми фінансуємо нашими податками комунальні підприємства. Серед нас учительки, лікарі, столяри, бібліотекарі, водії автобусів…

Ми з Вами створили ці КП й є їхніми власниками. У Статутах підприємств написано, що «власником є територіальна громада міста Чернігів у особі Чернігівської міської ради». Тобто міськрада та її управління це, як модно зараз казати, слуги народу, які повинні якісно керувати нашими підприємствами.

Коли згадаємо про Чернігівщину, то там аналогічна ситуація, але все множимо на обласний рівень.

Тож, можливо, час провести інвентаризацію нашого з Вами майна? Яке воно зараз? Скільки його? Як працює? Дивимося відповіді на ці питання нижче.

КОМУНАЛЬНІ ПІДПРИМСТВА МІСТА ЧЕРНІГІВ

У нашій власності сьогодні знаходиться 18 комунальних підприємств. Одне ми втратили, адже свою роботу припиняє КП «Редакція газети «Чернігівські відомості».

Зараз сукупний статутний капітал усіх наших підприємств складає майже 435 мільйонів! Наскільки ця сума велика чи мала сказати важко, але вона точно вражає.

Вартість активів КП на кінець 2016 року нараховує 7 358 млн. грн. (у сумі не враховані активи КП «Муніципальна варта»). Теж нічогенька сума виходить.

Заробити на свій розвиток підприємства змогли лише 1,5 млн. грн., а отримати збитки на 33,4 млн. грн. Й серед останніх виявилися монополіст «Чернігівводоканал», «Центральний парк культури та відпочинку», «Чернігівське тролейбусне управління» та КП «Шкільне».

Із чернігівців майже 3 тисячі чоловік працюють у комунальних підприємствах.

КОМУНАЛЬНІ ПІДПРИМСТВА ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Чернігівська обласна рада створила 13 комунальних підприємств. Їхній статутний капітал складає 27,5 млн. грн.

Активів назбирали на 177 млн. грн. Хоча прибутку отримали за 2016 рік не так і багато: 28 млн. грн. чистого прибутку й майже 674 тисячі збитків. Недопрацював готель «Придеснянський», газета «Деснянська правда» та Центр реабілітації, оздоровлення та трудотерапії.

На комунальних підприємствах області працюють 1723 людини.

НА ЗАВЕРШЕННЯ

Усі платники податків та жителі Чернігова та області трохи бізнесмени. Хоча не дуже хороші з нас виходять власники. Ми не знаємо багато про свої підприємства й не дуже хочемо знати. Разом із тим, продовжуємо їх фінансувати. Сподіваюся, що цифри в цих інфографіках стануть причиною нашої цікавості до наших же вкладів та підприємств. Їх фінансує не дядько «з-за бугра»…

________

* "Проект «Прозорі комунальні підприємства» здійснюється Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні"

 

 * * *

 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор