Останнє оновлення: 15:00 п'ятниця, 7 серпня
ЖКГ / Ліфти
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Поганенько обслуговує «ОТІС» ліфти в Чернігові
Поганенько обслуговує «ОТІС» ліфти в Чернігові

Поганенько обслуговує «ОТІС» ліфти в Чернігові

На початок 2016-го року Управління Держпраці в Чернігівській області нарахувало більше 600 ліфтів, що мали б бути зупинені через невідповідність діючим нормативно-правовим актам України.

Для вирішення цієї ситуації у березні 2016 року була прийнята Програма капітального ремонту ліфтів, що була розроблена міським управлінням ЖКГ.

Тільки в 2016 році завдяки реалізації цієї Програми вдалося відновити 150 ліфтів, більше 100 передбачається відремонтувати в 2017-му.

Окрім цього, виконком Чернігівської міськради у минулому році переглянув тарифи з утримання будинків, споруд та прибудинкової території.

Складова тарифу «Технічне обслуговування ліфтів» була збільшена на 70%, щоб організації, що обслуговують ліфти, могли надавати свої послуги вчасно, якісно та в повному обсязі у відповідності з Правилами безпечної експлуатації ліфтів.

Однак навіть після підвищення тарифу у ЖЕКів виникали претензії до роботи ПрАТ «ОТІС», що є одним з підприємств, що забезпечує технічне обслуговування ліфтів в чернігівських багатоповерхівках.

У зв’язку з цим комунальні підприємства ще восени минулого року звернулися до Управління Держпраці в Чернігівській області з метою здійснення перевірки роботи ліфтів та отримали приписи з переліком зауважень щодо технічного стану ліфтів. У цей же час до управління ЖКГ почало надходити більше скарг від населення щодо того ж питання – незадовільного виконання обслуговуючими ліфти організаціями обов`язків.

У липні 2017 року до міської ради надійшло звернення від ПрАТ «ОТІС» щодо наявної заборгованості ЖЕКів перед товариством.

За дорученням міського голови управління ЖКГ проаналізувало ситуацію. На лист-звернення профільного заступника міського голови Держпідприємство «Чернігівський експертно-технічний центр» надало рекомендації щодо створення Комісії по перевірці виконання робіт з технічного обслуговування ліфтів спеціалізованими організаціями у м. Чернігові.

До складу Комісії увійшлипредставники управління ЖКГ міськради, юридичного відділу та управління економічного розвитку міста, підприємств комунальної власності – надавачів послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, Управління Держпраці в Чернігівській області, ДП «Чернігівський ЕТЦ» та ПрАТ «ОТІС».

Перше засідання комісії відбулося 8 серпня 2017 року. Була оприлюднена інформація, отримана в результаті аналізу представниками ЖКГ відомостей дефектів за 2016 рік та початок 2017 року, що були зафіксовані сертифікованими експертами ДП «Чернігівський ЕТЦ» у результаті оглядів ліфтів перед початком капітальних ремонтів.

Відповідно до цих документів, виявилося, що окрім дефектів, що є наслідком вікової зношеності механізмів, значна кількість порушень стосуються якості та обсягу виконаних підрядною організацією робіт з технічного обслуговування ліфтів у житлових будинках міста Чернігова.

Тобто виявилося, що причиною виникнення майже третини всіх дефектів ліфтів, що обслуговує ПрАТ «ОТІС», є елементарне недотримання умов технічного обслуговування. А саме недостатньо якісне, неповноцінне та нерегулярне технічне обслуговування і є причиною недовговічності та ненадійність ліфтових механізмів.

Для того, щоб остаточно розібратися в питанні якості обслуговування ліфтів товариством «ОТІС» на засіданні члени Комісії надали представникам ЖЕКам кілька рекомендацій.

По-перше – звернутися до Управління Держпраці з метою проведення повторної перевірки виконання організаціями, що проводять технічне обслуговування ліфтів, приписів, зроблених цим Управлінням ще восени минулого року.

По-друге – замовити спеціалізованим організаціям проведення експертної перевірки якості проведення технічного обслуговування ліфтів.

У разі отримання позитивного експертного висновку щодо якісного та повноцінного технічного обслуговування ліфтів підрядною організацією Комісією буде прийнято рішення про необхідність сплати комунальними підприємствами заборгованості перед ПрАТ «ОТІС».

У випадку ж отримання експертного висновку про неповний обсяг надання необхідних послуг населенню, відповідно до чинного законодавства, буде ініційовано перерахунок складової тарифу «Технічне обслуговування ліфтів» в рамках тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, та повернення переплати за ненадані послуги абонентам.

Перші результати роботи комісії будуть відомі вже 10 вересня.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор