Останнє оновлення: 18:03 п'ятниця, 10 липня
Пасажирські перевезення
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / В Ніжині заговорили про маршрутки по… 6 грн
В Ніжині заговорили про маршрутки по… 6 грн

В Ніжині заговорили про маршрутки по… 6 грн

Питання доцільності підняття вартості проїзду місцевим автотранспортом в Ніжині обговорили 9 лютого під час засідання комітету з питань транспорту, житлово-комунальних та земельних відносин, громадської ради міста Ніжина.

«Прибуток ніжинські перевізники отримують, інакше уже б покинули ринок перевезень» – з такої тези і почалась дискусія.

На думку присутніх, задля підняття тарифів на проїзд місцевим автотранспортом, перевізники перш за все мають надати чітке, правильне, а головне справедливе обґрунтування запропонованих ними цін.

Було вирішено, що необхідно мати незалежні вихідні дані, а не обмежуватися тими, які надав перевізник. Адже лише провівши власні розрахунки, можна буде прийняти об’єктивне рішення.

Присутній голова комісії з майнових питань Володимир Башинський, заявив, що підняття тарифів необхідно пов’язувати з підвищенням культури обслуговування і з дотриманням затверджених графіків руху. Він не підтримав ідею зменшення кількості маршрутів, адже, на його думку, в час пік і так не всі пасажири мають змогу проїзду.

«Розрахунки, які нам надали перевізники ми уже аналізували на профільній комісії. Якщо врахувати підвищення мінімальної заробітної плати, підвищення цін на паливо та інші чинники, то тариф повинен складати близько шести гривень.
Однак сьогодні ми ще не говоримо про конкретну цифру, яку має затвердити виконком. Виходячи з наданих розрахунків, перевізник повинен мати рентабельність 15 % за основними маршрутами. А за останні декілька років не відбувалося оновлення автопарку. Тим паче, 2016 рік перевізники відпрацювали за «дякую», оскільки держава не компенсувала їм перевезення пільгових категорій громадян. За моїми даними, ця сума складає порядку 4 млн. грн... Компенсація була виплачена лише за листопад-грудень та і то з міського бюджету в розмірі 400 тис. грн... За січень-лютий поточного року виплачено стільки ж, а це мінімальна сума. В реальності вона набагато більша.
Якщо приймати виважене економічне рішення, то тариф по місту, на мою думку, повинен складати 4,50 грн. Це для того, аби наші перевізники змогли вийти хоча б на нульову рентабельність. Це за умови, якщо вони погодяться без компенсації з бюджету возити пільгові категорії. Інакше ми просто знизимо якість перевезень.
А стосовно Конотопу, на ситуацію в якому всі звертають увагу, то там є свій комунальний транспорт, тролейбуси і трамваї. В них теж був тариф 3 грн на послуги приватних перевізників, однак після бунту мер пішов на поступки і знизив тарифи до 2,50. Тепер ці 50 копійок компенсуються з міського бюджету. В міському бюджеті Ніжина таких коштів немає.» — розказав Башинський.

З приводу нинішньої монополії на пасажирські перевезення в Ніжині, пояснив начальник відділу транспорту Ніжинської міської ради Віктор Карпенко. За його словами, достатню для здійснення самостійної діяльності в сфері пасажирських перевезень матеріально-технічну базу має лише ТОВ «Пас сервіс», всі інші перевізники заключають з ними договір співпраці.

Варто відзначити, що з нинішніми перевізниками місто заключило договір, який діє до 2020 року.

На засіданні було вирішено влаштувати незалежні від версії перевізників розрахунки. Доручать це відділу економіки міської ради.

Коментарі (2)

Вася | 2017-02-10 19:39

Ага..такие бедные перевозчики...в минус возят людей...И так несколько лет подряд..и выгнать их не возможно....Так не выгодно..так не выгодно...Налогов платят копейки..все в черную..никакого контроля))) ..еще и за льготников компенсации платят))))))) самое прикольное...сумы от фонаря...никто ж не считает пассажиропоток...

чиполлино | 2017-02-10 18:49

Не хило, Нежин. Первое место по дороговизне перевозок среди маршрутчиков Украины вам обеспечено. Не подкачайте. Возглавим ТОП-10!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор