Останнє оновлення: 15:19 понеділок, 19 квітня
транспорт
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Громадський транспорт Тернополя тепер можна відстежувати за допомогою GPS. Чим відповість Чернігів?
Громадський транспорт Тернополя тепер можна відстежувати за допомогою GPS. Чим відповість Чернігів?

Громадський транспорт Тернополя тепер можна відстежувати за допомогою GPS. Чим відповість Чернігів?

Від сьогодні тернополяни можуть слідкувати за міськими тролейбусами та маршрутками через інтернет. У Тернополі запрацював сайт detransport.com.ua.

Увесь громадський транспорт міста облаштований системою GPS. Такий проект обійшовся місту майже у 50 тисяч гривень. А ще влада запевняє, що єдиної інтерактивної карти руху громадського транспорту немає у жодному місті України. Тернопіль перший.

Півроку систему онлайн-спростереження за маршрутними автобусами та тролейбусами тестувало управління транспорту Тернопільської міськради. Відтепер система доступна для усіх тернополян.

Достатньо у адресній стрічці браузера ввести адресу сайту: detransport.com.ua.

У міськраді кажуть, це не лише зручний сервіс для пасажирів, а й спосіб контролю за перевізниками: чи не відхиляються від маршруту автобуси, чи дотримуються графіку і коли завершують роботу. Відтепер швидше реагуватимуть і на скарги мешканців міста, бо інформація про громадський транспорт ще довго зберігатимуть.

На сайті detransport.com.ua відображена інформація про усі зупинки Тернополя, вказане місце знаходження кожного автобуса чи тролейбуса, окремим кольором відзначені соціальні маршрути. Таке нововведення дисциплінуватиме водіїв, бо ж уся інформація через GPS-систему реєструється. Сайт миттєво оновлюється, а поряд із кожним транспортом є також інформація про номерний знак і швидкість, з якою він рухається.

Віталій Васильків, керівник підприємства, яке розробило програму спостереження за громадським транспортом: "Можна відобразити якийсь один із маршрутів. Коли ми натискаємо на один маршрут, скажімо "одиничка", то у нас є промальований шлях, кудою він рухається по місту. І, відповідно, відображено на ньому транспортні засоби, які рухаються у тому чи іншому напрямку згідно цього маршруту. Коли ми наведемо курсор на транспортний засіб, то можемо побачити детальнішу інформацію".

Веб сайт планують розвивати і надалі. Наступні етапи роботи - безкоштовний додаток до мобільного телефону та встановлення електронних табло на зупинках, повідомляє http://www.tv4.te.ua.

Принаймні, такі табло - звичайна практика для усіх видів транспорту європейських міст, де такі види транспорту як маршрутки зазвичай відсутні як клас.

А ще ентузіасти планують вдосконалювати систему, розробивши відповідні додатки для платформ Android i iOS. Принаймні з нуля такі речі робити значно простіше.

Чим вілповість Тернополю Чернігів і особисто перший заступник міського голови Сергій Андрос. Чи візьметься чернігівський міськвиконком переймати передовий досвід Тернополя?

Коментарі (3)

віталій | 2015-10-25 08:22

Супер

діма | 2013-10-10 21:15

михальблоавааааа
ааи

Спрацьований вуркаган | 2013-09-05 18:11

"Чи візьметься чернігівський міськвиконком переймати передовий досвід Тернополя ?"
  Ага. Щас.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM