Останнє оновлення: 14:37 субота, 25 травня
до свята
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Чернігівська лікарня №3 – заклад із елементами санаторію (фото)
 Чернігівська лікарня №3 – заклад із елементами санаторію (фото)

Чернігівська лікарня №3 – заклад із елементами санаторію (фото)

За звичкою досі називаємо лікарню «радіозаводською», бо започаткувала свою історію з липня 1983 року як медико – санітарна частина тодішнього Чернігівського радіоприладного заводу.

Час змінив статус і підприємства (нині відкрите акціонерне товариство «ЧеЗаРа»), і закладу. Тепер це - багатопрофільний сучасний лікувально – профілактичний комплекс, оснащений новітньою діагностичною апаратурою і обладнанням.

 Медичну допомогу тут отримують  працівники ВАТ,  мешканці мікрорайону «Бобровиця»,  приміської Олександрівки, кількох вулиць обласного центру(зокрема, Рокоссовського, Одинцова, 1 Травня), а ургентну – городяни загалом.

Про здобутки й перспективи розвитку лікарні  напередодні професійного свята розповів  головний лікар Віктор Янголь.

- Вікторе Івановичу, протягом майже 30 років незмінним керівником закладу був заслужений лікар України, орденоносець, кандидат медичних наук  Юрій Георгійович Шмаков, людина віддана медицині, організатор охорони  здоров’я високого рівня. Чи не вагалися, обіймаючи цю відповідальну посаду, адже Вас мимоволі порівнюватимуть з попередником ?

- Як і Юрій Шмаков, я – однолюб: в липні 1983 року прийшов на роботу в медчастину заводу й  більше не шукав «теплішого» місця чи кращої лікарні. До речі, був першим лікарем, кого зарахували до складу колективу. Майже 3 десятиліття пропрацював  у неврологічному відділенні для хворих з порушенням мозкового кровообігу. Понад 20 років ним завідував. Два дні на тиждень відділення надавало термінову допомогу не тільки хворим із приписної дільниці, а й всього міста. За роки функціонування тут пролікувалося щонайменше 40 тисяч пацієнтів.

Людина для колективу – не стороння: колеги знають, чого вартий, що можу, на що здатен. Тому призначення на посаду головного лікаря сприймаю, передусім, як свідчення довір’я медперсоналу лікарні, а не як кар’єрну сходинку. Мені довірили очолити команду професіоналів – однодумців. І я готовий до відповідальності, сповнений задумів і планів.

- Почнете, як кажуть, «мести по – новому»: можливо, якісь підрозділи перепрофілюєте, якісь служби реорганізуєте? Адже на п’яти третій лікарні постійно «наступають» сусіди?

- Кардинальних змін не буде. Насамперед, тому, що домінуючою складовою стилю діяльності  нашої лікарні є  високий професіоналізм персоналу й уважне ставлення до хворих й створення комфортних умов для перебування  стаціонарі, орієнтир на запровадження новітніх технологій. 

Першочерговим завданням вважаю технічне переоснащення закладу, придбання сучасної апаратури світового рівня, адже маємо чимало задумів щодо підвищення якості надання медичних послуг. Секретів не розкажу: прибережу до ювілею: восени святкуватимемо 30- річчя лікарні.

- Лікарня справді нагадує санаторій: і місцем розташування, і корпусами, і методами зцілення хворих. 

 - Гордість закладу, передусім, фізіотерапевтична служба, очолювана фізіотерапевтом вищої категорії Оленою Перепелицею. Окрім традиційних методів лікування (електро-, світло -  і лазерної терапії, найрізноманітніших інгаляцій, ванн, масажу) запроваджені сучасні, нові.

Зокрема, спелеотерапія (спеціальна кімната оздоблена солотвинською сіллю), сокотерапія, аромотерапія, водні процедури, герудотерапія (зцілення п’явками), очищення організму за допомогою гідроколонотерапії. Суглоби лікуємо, використовуючи  цілющі сакські  грязі.

- Наскільки обізнана, розвивається і  нове направлення – косметологія. Медики допомагають жінкам ставати красивими за  допомогою сучасних технологій по догляду за шкірою обличчя й тіла.

- Про  секрети краси, звісно, краще б розповіла Олена Миколаївна. Але такі поняття, як «діодна лазерна епіляція», « ультразвуковий пілінг», «кріомасаж», «водоростеві й грязьові обгортання», «пластичний масаж» і в персоналу, і в пацієнтів на слуху.

- Десять років тому в лікарні почали робити й лапароскопічні операції. Про високий рівень хірургічної служби, керованої Анатолієм   Ластовцем, тепер знають за межами Чернігова й області.

- Так, завдяки зусиллям і Юрія Шмакова, і директора ЧеЗаРи Костянтина Колесника й за підтримки облдержадміністрації першими в Чернігові  придбали в липні 2003 установку для лапароскопічних операцій.

Хірургічне відділення  надає і планову, і термінову допомогу населенню міста й області.  З 1990 року зроблено понад 20 тисяч оперативних втручань. Десь 3 тисячі – персонально завідувачем  Анатолієм Володимировичем Ластовцем.  Поряд з батьком трудиться й син Андрій. Без перебільшення. Хірурги від Бога і лікарі вищої кваліфікаційної категорії Олександр Володимирович Кезля, й Олег Віталійович Степаненко, котрий влився в наш колектив відразу після інтернатури, працює з перших днів створення відділення.

- Образно кажучи, родзинкою закладу є й радіоізотопна лабораторія.

- Ініціатором і організатором відділення радіоізотопної діагностики ще в 1988 році  був Юрій Шмаков. Радіолог за фахом, він розумів,  наскільки важлива й необхідна така служба у враженому чорнобильським атомом регіоні.

Завідувачка лабораторією Зінаїда Половецька першою в місті й області застосувала для визначення гормонів, антитіл та онкомаркерів радіо імунологічний метод, який відрізняється високою чутливістю та інформативністю.

Щороку у відділенні проводиться 24-25 тисяч досліджень, серед яких – переважно радіоімунологічні, за допомогою яких визначається функція щитоподібної залози, надниркових і статевих залоз, гіпофізу.

- Гінекологічне відділення, неврологічні  відділення -  для хворих з порушеннями мозкового кровообігу й для реабілітації хворих, бактеріологічна лабораторія й лабораторія полімеразно – ланцюгової реакції… – кожна служба на висоті. Чия, передусім, заслуга в досягненнях і здобутках?

- Однозначно наш золотий фонд – кадри.  Нині трудиться 73 лікарі, а загалом колектив лікарні – 561 медпрацівник. Обслуговуємо 18 800 чернігівців. Самовіддані, роботящі, невтомні.  Не побоюся епітетів  - висококласні фахівці, з творчим стилем роботи, щедрі на душевне тепло. Щодня несуть вони нелегку, відповідальну й  напружену вахту.

Свята і ювілеї минають, а будні вимагають самовіддачі, невтомності й праці. Тільки торік за медичною допомогою до поліклініки звернулося понад 94 тисячі пацієнтів, більше 8 тисяч пролікувалися стаціонарно. Цифри свідчать про напружені будні й необхідність функціонування нашої лікарні.

Роки спливають – медики йдуть на заслужений відпочинок. Відтак, як і в інших закладах, бракує лікарів і, насамперед,  дільничних терапевтів. Чекаємо поповнення, бо працюємо на перспективу.  

Лікарня була, є і буде, а всілякі  чутки про її реорганізацію  розсіялися, мов туман. Авторитет закладу і людське визнання, утверджені трьома десятиліттями, допоможуть колективу і мені, як керівнику, втілити задумане. Буде в нас привід для зустрічі й нового діалогу.

Розмовляла Ольга ЧЕРНЯКОВА

Юрій Шмаков
Збільшити

Юрій Шмаков

Коментарі (1)

че | 2013-06-16 17:17

Все хор
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Чернігів під німецькою окупацією у «Вечері на Свободі» з Дмитром Сілічем

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор