
На батьківщині Януковича прогресує смертність. А Чернігів все нижче і нижче. В рейтингу "Фокуса"
Тижневик «Фокус» вшосте оцінив українські міста, визначивши кращі для життя населені пункти. У рейтингу-2012 Чернігів змінив торішнє 27-е місце на сусіднє, 28-е. Чому наш добробут та благоустрій постійно падає, з'ясовував чернігівський тижневик "Семь дней".
Вперше в історії рейтингу Чернігів уникнув різких «рухів тіла». Нагадаємо, що після приголомшливих результатів в перших конкурсах (наше місто опинялося серед кращих) Чернігів здійснив круте піке в 2010 році, впавши на 33 позиції (рекорд). А в 2011-м наше рідне місто так само різко злетів вгору на 17 місць (і знову рекорд). Тепер ми - зразок стабільності.
Традиційно «Фокус» оцінює населені пункти по 25 позиціям, згрупованим у п'ять номінацій:
демографія і безпека життя (народжуваність, смертність, міграція, злочинність, екологія);добробут населення (розмір зарплати, заборгованість з її виплати, безробіття ); економіка (товарообіг, обсяг наданих населенню послуг, оплата комунальних тарифів, будівництво житла); соціальна сфера (витрати міського бюджету на культуру, освіту, медицину, спорт та соціальний захист); інфраструктура (будівництво та ремонт доріг, відкриття навчальних і медичних установ , міський бюджет розвитку, витрати на утримання комунальної сфери).
Чим нам можна пишатися?
Чернігову в актив можна занести два потрапляння в десятку кращих. Такого успіху наше місто досягло за двома напрямками. Сумлінність жителів міста в питанні оплати комунальних послуг, дозволила зайняти 6-е місце (краще платять тільки в Хмельницькому, Севастополі, Луцьку, Чернівцях та Мелітополі). Спокійно можна зітхнути, і дивлячись на рейтинг злочинності.
Краще, ніж чернігівська міліція, зі злочинцями борються тільки у восьми містах України. Крім того, непогані цифри у Чернігова за такими показниками, як витрати бюджету на соціальний захист населення і витрати на комунальну сферу, а також, як не дивно, за рівнем смертності ( меншими темпами вимирають тільки 13 міст).
Краще б це не оцінювали
Чимало у Чернігова і приводів сором'язливо опускати очі. Найпохмуріші чернігівські «досягнення» - два потрапляння в п'ятірку найгірших в Україні за розміром міського бюджету розвитку і за рівнем середньої зарплати (менше заробляють лише в Тернополі та провінційних Євпаторії, Бердянську та Мелітополі).
У підвалі наше місто також за такими параметрами, як:
безробіття (40-е місце з 45 міст); будівництво та ремонт доріг (40-е місце); будівництво лікарень, шкіл та дитсадків (39-е місце); бюджетні витрати на культуру (38-е місце); народжуваність (35 - е місце). Несподівано на низькому, 32-му місці опинився Чернігів і в екологічному підрейтингу.
Хто лідер?
Усього до рейтингу «Фокус» включив 45 населених пунктів - всі обласні центри та 20 великих міст, не мають такого статусу. У результаті кращим містом для життя в 2012 році був визнаний Київ. У першу п'ятірку також потрапили Хмельницький, Севастополь, Тернопіль та Дніпропетровськ. Найгіршим містом названа Керч, яку трохи випередив квартет донбаських населених пунктів - Макіївка, Слов'янськ, Красний Луч та Горлівка.
Лідери і аутсайдери
Найспокійнішим для життя містом є Івано-Франківськ, а найбільше злочинів скоюється в Ялті. Найнижчими офіційними цифрами по безробіттю можуть похвалитися Одеса, Луганськ і Київ. А в Євпаторії роботу знайти складніше де б не було. Найвища середня зарплата у киян. Жителі Мелітополя заробляють менше всіх. Екологічно найбезпечніше місце проживання обрали жителі Євпаторії.
Найгірше дихається в Маріуполі. Краща демографічна ситуація - в Луцьку (найбільше народжується дітей) та Тернополі (найнижчий рівень смертності), тоді як на іншому полюсі рейтингу в цьому компоненті - Красний Луч (народжуваність) і Єнакієве (смертність). На освіту і медицину найбільше витрачає Київ, а найменше Лисичанськ і Миколаїв відповідно.
Найкультурніше місто - Севастополь, а от мерія Слов'янська витрачає на культуру найменше. Найбільше житла збудовано для мешканців Івано-Франківська, тоді як євпаторійцям доводиться вирішувати квартирне питання самостійно. Найсерйозніший соціальний захист своїм землякам забезпечують міська влада Луцька, тоді як мерія Красного Луча кинула незахищені верстви населення «напрізволяще».
Переможці минулих років
2007 р. - Івано-Франківськ
2008 р. - Чернівці
2009 р. - Львів
2010 р. - Харків
2011 р. - Одеса
2012 р. - Київ
Зигзаги Чернігова в рейтингу «Фокуса»
2007 р. - 7-е місце
2008 р. - 4-е місце
2009 р. - 11-е місце
2010 р. - 44-е місце
2011 р. - 27-е місце
2012 р. - 28-е місце
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5601 |
Посилання до теми:
10.06.2011 «Фокус» назвав 55 кращих міст для життя. Найбільша позитивна динаміка - за Черніговом
1.07.2008 Чернігів – одне з кращих міст в Україні
Додати коментар: