Останнє оновлення: 15:52 субота, 26 вересня
прості істини рятують
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / До чого можуть призвести мобілки?
До чого можуть призвести мобілки?

До чого можуть призвести мобілки?

Мобільний телефон став уже неодмінним атрибутом сучасної людини. Людину, яка розмовляє по мобільному телефону, можна зустріти на вулиці, у транспорті, будь якому навчальному закладі, установі - скрізь. Розмовляють діти і молодь, працівники і пенсіонери. Але як впливають мобільні телефони на організм людини?

Мобільний телефон - це джерело електромагнітних хвиль, яке на момент розмови розташовується поблизу радіочутливих органів – головного мозку і очей.

Як стверджують учені, теоретично дія будь-якого електромагнітного випромінювання створює два ефекти: термічний і нетермічний.

Електромагнітна енергія поглинається тілом людини і перетворюється на теплову. Отже, температура тіла або якоїсь його частини підвищується.

Частоти стільникових апаратів співпадають з частотами діяльності головного мозку людини, що фіксується звичайною електроенцефалограмою.

Учені зафіксували різноманітну дію роботи мобільного телефону на самопочуття і життєдіяльність організму людини та виникнення наступних симптомів:

- головний біль;

- підвищення температури ділянки тіла в зоні розташування телефону;

- порушення пам’яті та уваги;

- підвищення артеріального тиску.

Для зменшення шкідливого впливу роботи мобільного телефону на організм учені радять під час розмови розташовувати трубку на відстані не менше 50 см.

Це можливо при використанні додаткової гарнітури – навушників або системи bluetooth. Носити телефон подалі від серця, статевих та інших внутрішніх органів, не розташовувати на ніч біля узголів’я. І скорочувати час телефонної розмови до мінімуму.

Слід пам’ятати що, мобільний телефон – це засіб зв’язку, а не спілкування.

Викладач Навчально-методдичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області Віктор ДОБРИЦЯ

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО