Останнє оновлення: 16:05 четвер, 25 лютого
Оподаткування / Роз'яснення
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Продаж земельної ділянки, попередньо внесену до статутного фонду. Роз’яснення
Продаж земельної ділянки, попередньо внесену до статутного фонду. Роз’яснення

Продаж земельної ділянки, попередньо внесену до статутного фонду. Роз’яснення

Згідно зі ст. 82 Земельного кодексу України юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі їх внесення засновниками до статутного фонду.

При цьому Законом України „Про оподаткування прибутку підприємств” визначено, що платник податку веде окремий облік операцій з продажу або купівлі землі як окремого об'єкта власності.

Витрати, пов'язані з таким придбанням, не підлягають включенню до валових витрат звітного податкового періоду або до групи основних фондів з метою амортизації.

Якщо у майбутньому такий окремий об'єкт власності продається, платник податку включає до складу валових доходів позитивну різницю між сумою доходу, отриманого внаслідок такого продажу, та сумою витрат, пов'язаних із купівлею такого окремого об'єкта власності, збільшених на коефіцієнт індексації.

У разі коли витрати (з урахуванням індексації), понесені у зв'язку з придбанням такого об'єкта власності, перевищують доходи, отримані внаслідок його продажу, збиток від такої операції не включається до складу валових витрат та покривається за рахунок власних джерел платника податку.

Тобто, у зазначеному випадку до валового доходу включається позитивна різниця між сумою доходу, отриманого внаслідок такого продажу, та вартістю земельної ділянки, внесеної до статутного фонду підприємства як окремого об’єкта власності.

При цьому слід враховувати, що відповідно до статті 132 Земельного кодексу України угоди про перехід права власності на земельні ділянки підлягають обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи 
та звернень громадян ДПІ у м. Чернігові 

Фото: Сергій СТУК

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  З незаконного обігу вилучено велику партію підробленого алкоголю

SVOBODA.FM