Останнє оновлення: 15:55 понеділок, 1 березня
Споживачам
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Жменя черешні – півкіло? Або Як захиститися від обважування
Жменя черешні – півкіло? Або Як захиститися від обважування

Жменя черешні – півкіло? Або Як захиститися від обважування

Біля нашого будинку розташований лоток, продаються фрукти. Кілька разів купувала, дуже зручно. Але таке враження, що кілограм у продавців дуже вже «полегшений». Як мені захистити себе від обважування? (Ірина, Чернігів)

На запитання споживача відповів начальник сектору з державного метрологічного нагляду ДП "Чернігівстандартметрологія" Сергій Шацький:

Захистити себе від обважування можна, і дуже успішно. Якщо є така можливість, не купувати фрукти-ягоди на лотках. Краще у магазині або на базарі, де є контрольні ваги.

Якщо ж від покупки "з лотка" відмовитися несила, є дуже простий спосіб убезпечити себе. Для цього потрібно покласти на шальки щось із відомою вам вагою. Наприклад, щойно куплене у магазині печиво або пачку майонезу. Тоді ви точно знатимете, чи обважують вас, і зможете відстояти свої права споживача.

Друга порада – уважно дивитися на ваги. Часто товар кидають швидко і ще швидше рахують його вартість. Не соромтеся попросити ще раз зважити, так, щоб ви бачили.

Придивіться до гир. Здаються меншими, ніж зазвичай? Цілком можливо, що вони підпиляні. Краще зробити покупку в іншому місці.

І звичайно, хоча б приблизно перерахуйте вартість покупки. Калькулятор є у кожному мобільному телефоні.

Якщо ви виявили обважування, можна запитати продавця, від якого підприємця він працює. І подати скаргу в обласне управління з питань захисту прав споживачів. Тоді його фахівці проведуть рейд і покарають підприємця за обман покупців.

Свої запитання ви можете задати в електронній громадській приймальні на сайті ДП "Чернігівстандартметрологія" www.cherncsm.com.ua

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Академічний народний хор — запрошення до весни

SVOBODA.FM