Останнє оновлення: 20:14 субота, 23 січня
Оподаткування / Земля
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Подання розрахунку земельного податку

Подання розрахунку земельного податку

Законом «Про систему оподаткування» установлено, що плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) включається до переліку загальнодержавних податків і справляється у порядку, визначеному ЗакономУкраїни «Про плату за землю».

Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар, тобто безпосередньо та юридична або фізична особа, якій землю передано у власність або надано у користування, в тому числі на умовах оренди.

Відповідно до Порядку подання податкового розрахунку земельного податку, затвердженого наказом ДПА України від 26.10.2001 р. № 434 (зареєстровано в Мін'юсті України 19.11.2001 р. за № 963/6154, зі змінами та доповненнями), юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов'язання щодо земельного податку.

Розрахунок суми податку складається на підставі даних державного земельного кадастру станом на 1 січня поточного року і щороку подається власниками землі та землекористувачами до державної податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки до 1 лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями.

Згідно з Цивільним кодексом України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Якщо у власності або у користуванні юридичної особи є земельні ділянки по декількох адміністративно-територіальних одиницях, на яких здійснюють діяльність відокремлені підрозділи юридичної особи, то до державних податкових інспекцій таких адміністративно-територіальних одиниць подається юридичною особою податковий Розрахунок сум земельного податку у розрізі земельних ділянок, тобто де є наявними такі земельні ділянки.

По кожному поданому Розрахунку по платнику у податкових інспекціях відкриваються картки особового рахунку, в яких провадиться нарахування земельного податку.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи 
та звернень громадян ДПІ у м. Чернігові 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Виставку «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» презентували у Чернігові

SVOBODA.FM