Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Спадщина
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Археологи дістали човен часів Київської Русі з Дніпра, обмілілого після підриву Каховської ГЕС
Археологи дістали човен часів Київської Русі з Дніпра, обмілілого після підриву Каховської ГЕС

Археологи дістали човен часів Київської Русі з Дніпра, обмілілого після підриву Каховської ГЕС

Археологи Національного заповідника "Хортиця" підняли з обмілілого Дніпра унікальний артефакт - семиметровий човен, вік якого може перевищувати тисячу років, повідомляє прес-служба заповідника на офіційному youtube-каналі.

За інформацією заповідника, в результаті різкого зниження рівня води в Дніпрі, спровокованому руйнуванням російськими окупантами Каховської ГЕС, в акваторії Запоріжжя на поверхні з'являються унікальні історичні об'єкти.

Так, у районі острова Хортиця виявлено і тепер вже успішно піднято з води древній дубовий човен-моноксил, яким може бути більше тисячі років.

За словами реставраторів, про це свідчить стан деревини судна та технології його виробництва.

Точніший вік знахідки визначить радіовуглецевий аналіз.

За інформацією вчених, артефакт зберігся на 70-80%. Однак процес його підняття дніпровської мілини виявився непростим: човен-моноксил, що пролежав на дні сотні років, зазнав руйнівних процесів через різке зниження води в Дніпрі.

За словами археологів, їм вдалося терміново підняти судно з обмілілої ділянки Дніпра та вберегти від повної руйнації.

В даний час човен доставлено на реставраційний павільйон заповідника, де розпочався процес його консервації та стабілізації деревини.

Після реставрації хортицька знахідка буде виставлена у музеї судноплавства на Хортиці.

"Конструкція човна стала основою для подальшої еволюції суднобудування України. Саме з таких човнів розвинулася легендарна козацька "чайка".

Коментарі (2)

Хтось | 2023-10-25 02:46

Або ще приклад применьшення значимості новини але самої по собі а не за допомогою коростроковості згадувань. Новина про чергові неадекватні вислови в бік України такого собі дмитра медвєдева.Погрози знищити та завдати по нас "ядеркою". Що чую в етері телеканалів? Вірно.Кажуть ведучі"знов хильнув чарку допився та верзе казна що".Алкоголік-що з нього візьмеш." А ні дорогі.Це ми з вами знаємо.Але на хвилинку цей алкоголік цілий заступник голови цілої ради беспеки рф.І що?А те що це їхній державний діяч і його п'яні погрози треба адекватно сприймати як погрози державного діяча ворога а це значить кожного разу висловлювати велику стурбованість та занепокоєння з нашого боку та звертатися до наших партнерів с проханням ПОСИЛИ нам Кратно військову допомогу ,бо цылий заступник голови ради беспеки рф погрожує нас знищить ядерним вибухом а не казать нашим партнерам типу не звертайте увагу напився верзе сам не розуміє шо.Ось вам приклад далекоглядності на маленькому прикладі.Ми знаємо що він п'є та закладає в чорну але кажучи це по етерах це та ще в прив'язці з заявами цієї неадекватної але нажаль офіційноі особи країни ворога та окупанта ми тим самим зменьшуємо значимість погроз а треба навпаки робити вигляд такий в новинах.що це дійсно трапиться і ось ось як він там в хмелю навояв а значить треба якнайскоріш прискорити надання нам ще потужнішого озброєння або значно збільшити своє виробництво а не списувати на побутовий алкоголізм.Тут навпаки можна не зменьшувати значимість події а гіперболізувати новину, спираючись на інформаційні вкиди ворога.

Хтось | 2023-10-23 19:45

Це добре,що ви згадали про багатостраждальну Каховську ГЕС,хай хоч так.мимохідь. Але. В мене до Вас медіяспільнота одне запитання.Ось вийдіть журналісти на вулицю і спитайте у перших десятьох випадкових перехожих,коли була рашистами підірвана Каховська ГЕС.Я вже не кажу про наслідки та загиблих.Просто хай назвуть хочаб дату та час.А це панове наша пам'ть та як не крути новітня вже історія та події рашиської війни.І якщо хоть одна людина з десяти вам назве шосте червня та час 02.50.Бо ви панове медіяспільнота розповідали нам (пересічним споживачам вашого медіяпродукту) ну про все що завгодно напротязі всього цього терміну а про цю жахливу з жахливих трагедій та сучасну глобальну катастрофу три дні проговорили а далі ніц,поодинокі включення ,які миттєво губилися у медіяпросторі...Про все що завгодно,пам'ятаю лилося текло та заходило в мізок а особливо ,-про пригожина тижнями.Хотілося спитати окрім як хайпу ,хто той пригожин (трясця) вам родич ,що ви тижнями про нього з усіх телеканалів розповідали.Вжей мочканули його й поховали його а ви все не зупинялися та знов за вже покійника розповідали.В той час,репортажі з місця Каховьского жахіття майже не велися а згодом взагалі зчезли з медіяпростору.Я дуже прискіпливо й послідовно слідкував за телеетерами.Ви усі не освітлювали трагедію як слід а хайпанули на новині поки вона була "на перших шпальтах " а потім щось трапилося для мене незрозуміле,але про трегедію геть забули.Чи зкажете що брешу.Наведіть хочаб сотню прикладів а не з десяток й то про те що човен знайшли або чорні археологи знов вкрали вимите водою після сходження скіфське золото? Доведіть мені шановна медіяспільнота,що ви сумлінні копачі дійсно важливих новин та болючих подій.Ато я як вимушений споживач вашого медіяпродукту протягом червня-липня був вдовж та впоперек обізнаний ,що трапилося з парубком пригожиним,його фарсом-заколотом та як коли та де за яких обставин його було потім за місяць вбито чи збито та в яких трусах йього поховали (колір,виробник, тканината розмір-це вже саркастична інвульція від мене) а потім ще тиждень конспірологічні версії. А про Каховську трагедію-ніц.Майже нічого.Взагалі! А це наша пам'ять.А щоб потім у роспачі не доказували типу "Ну як так, була ж така трагедія.Як же ви (нарід) не пам'ятаєте? Як можна таке забуть" А ось так.
/// Пане настирливий, часто неосвічений читач, що ховається під різними ніками або крапками, але є однією і тією ж особою. Коли б ви вивчали закони журналістики, то не написали б цей коментар на НОВИННОМУ сайті. Бо перше правило новинної журналістики - це НОВИНИ, від слова НОВЕ. Більшість ЗМІ працюють в оперативному режимі - сьогодні на сьогодні. А АНАЛІТИЧНІ та ПУБЛІЦИСТИЧНІ видання аналізують незалежно від часу події. За законами новин, до подій 6 червня повернуться рівно через рік - це буде інформаційний привід. Такі, як ви, вважають себе найрозумнішими, але, на жаль, не є такими.- ред\\\\
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM