Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Війна
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Повномасштабне вторгнення вже вартувало Росії $167,3 млрд: на що пішли гроші
Повномасштабне вторгнення вже вартувало Росії $167,3 млрд: на що пішли гроші

Повномасштабне вторгнення вже вартувало Росії $167,3 млрд: на що пішли гроші

За півтора року Росія витратила на війну з Україною близько 167,3 млрд доларів.

Такі підрахунки зробило видання Forbes.Ukraine на основі даних Генштабу.

Це прямі військові витрати та вартість втраченої техніки Росії за 18 місяців війни (з 24 лютого 2022 року по 24 серпня 2023 року).

Ця оцінка не включає постійні видатки на оборону, не пов’язані з військовими діями. А також не включає економічні втрати країни-агресора.

Найбільше коштів пішло на:

забезпечення військових дій (51,3 млрд доларів);

зарплати військових (35,1 млрд доларів);

компенсації родинам загиблих (25,6 млрд доларів) і поранених (21 млрд доларів);

окрім цього, вартість знищеної техніки оцінюється у 34 млрд доларів.

Основна стаття витрат РФ на війну в Україні – це боєприпаси та військове забезпечення армії. Загальна вартість цих витрат — 51,34 млрд доларів.

Минулого року російська артилерія використовувала до 50 000 снарядів на день, зараз темпи використання істотно скоротилися: орієнтовно до 10 000 снарядів на день.

Середня ціна снаряда радянського калібру близько 1000 доларів. Отже, тільки на забезпечення російської артилерії росіяни витратили понад 9 млрд доларів за півтора року великої війни.

Також Росія відновила інтенсивність ракетних обстрілів території України. Якщо за березень-квітень РФ випустила по Україні 95 ракет великої дальності, в травні було запущено уже 243 ракети. В серпні — 126.

Загальна вартість ракет, випущених по території України, уже складає понад 21,1 млрд доларів.

Щодо знищеної техніки, загальні втрати російської техніки в грошовому еквіваленті становлять понад 34 млрд доларів за період з 24 лютого 2022-го по 24 серпня 2023-го.

Найбільші втрати ворога у війні проти України — танки та авіація.

Росія втратила 315 бойових літаків, середньою вартістю 18,8 млн доларів, та 316 гелікоптерів, середньою вартістю 10,4 млн доларів. Але більшість втрат авіації відбулися в перші пів року повномасштабного вторгнення.

Зараз головне “полювання” ЗСУ відбувається на ворожі артилерійські системи та ППО. За три місяці контрнаступу українські військові знищили майже 2000 артилерійських систем. Це стільки ж як за весь минулий рік. Загалом Росія уже втратила артилерії та РСЗВ на 5 млрд доларів.

Також під час контрнаступу українська далекобійна артилерія знищує приблизно у 2,5 раза більше систем ППО, ніж до цього.

Оскільки рівень російських втрат останні місяці, за даними Генштабу, залишається на значно вищому рівні ніж торік, Росія змушена витрачати більше на компенсації. родинам загиблих.

Втім, після стрімкого падіння рубля “вартість” російського солдата для бюджету РФ значно зменшилася. Якщо за 2022 рік сумарні виплати на одного бійця становили близько 200 доларів на день, зараз це близько 120 доларів на день.

 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM