Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Війна
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Російські телеканали замість українських: у жителів прикордоння Чернігівщини зникло українське мовле
Російські телеканали замість українських: у жителів прикордоння Чернігівщини зникло українське мовле

Російські телеканали замість українських: у жителів прикордоння Чернігівщини зникло українське мовле

Російські телеканали замість українських. З початком повномасштабної війни телевізори жителів прикордоння Чернігівщини не перестали показувати російські канали. А навесні 2022-го року із приставок Т2 повністю зникло українське мовлення. Чи вирішиться проблема із відсутністю українських каналів і трансляцією російських, далі у матеріалі.

Жителька прикордонного Грем’яча Надія Курило каже: українські телеканали з приставки Т2 зникли повністю навесні минулого року.

"Раніше – так, показували. І ті, і ті показували. Раніше то новини дивилися по українських каналах: «1+1», «Інтер», оце всі, «Україна» показувала, а зараз – ні, зараз нема цих каналів".

Така ж ситуація й у її знайомих.

"Кум мій жалівся також, що не показують. Понад 20 каналів показують російських, а українських нема".

Супутникова антена у жінки вдома не працює.

Слова Надія Курило підтвердив телефоном староста села Андрій Ірха. Розповів, що, дійсно, українське телебачення в селі майже відсутнє.

Ольга Герасим’юк — голова Національної ради, яка займається питаннями телерадіомовлення, каже, що зараз в державному бюджеті немає коштів, щоб забезпечити прикордоння Чернігівщини необхідною технікою для трансляції українських каналів. Це питання можуть вирішити лише партнери.

"Ми зараз звертаємося до наших партнерів. От я іду в ЮНЕСКО, бо ми з ними обговорили питання забезпечення генераторами в тому числі що б вони нам сюди їх поставили".

Трансляцію аналогового телебачення, яке зникло в Чернігівській області, хочуть повернути.

"Ми зараз говоримо з концерном, щоб вони надавали таким мовникам місцевим, преференції, бо вони не мають чим платити за ці послуги, щоб їх не відключали", — зазначила Ольга Герасим'юк.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM