Останнє оновлення: 18:08 середа, 1 липня
робота, що рятує життя
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Артем Шакун: зброя і вибухівка мають нищити ворога, а не калічити моїх земляків
Артем Шакун: зброя і вибухівка мають нищити ворога, а не калічити моїх земляків

Артем Шакун: зброя і вибухівка мають нищити ворога, а не калічити моїх земляків

Інспектор-вибухотехнік вибухотехнічного відділу Артем Шакун переконаний, що його професія покликана захищати мирні міста і села від «сувенірів війни» та робити життя українців безпечним.

Після закінчення Національної академії внутрішніх справ у 2012 році молодий спеціаліст розпочав службу в міліції на посаді криміналіста.

— Виїзди на місце злочину, збір речових доказів, «пальчики», сліди, експертизи – все це швидко стало щоденною рутиною, з’явилося відчуття якоїсь другорядності від того, що злочини переважно розкривають все ж таки оперативники, а не ти. Через це я розпочав пошуки себе, - розповідає Артем Шакун.  
В науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі офіцер робив балістичні експертизи й там познайомився з вибухотехніками, які й переконали його змінити професію.
— У вибухотехнічному відділі я одразу відчув зовсім інші емоції, інший рівень відповідальності, особливо спочатку. Коли побачив яку руйнівну силу має невеличка тротилова шашка, схожа на 200-грамовий брусок господарського мила, прийшло розуміння справжньої цінності життя і бажання захистити всіх від небезпеки, – ділиться спогадами Артем.
Офіцер пройшов перепідготовку, його навчили поводитися не тільки із боєприпасами, виготовленими промисловим способом, а й із «саморобками». Особливо це набуло актуальності після початку російсько-української війни, коли в тил хлинув потік зброї і вибухівки з фронту.
— Хтось привіз додому гранату і жменю набоїв, щоб показати сусідам небезпечні сувеніри, мовляв, дивіться, я був на війні. У деяких бійців після пережитого стресу з’явилася потреба завжди мати під рукою зброю, інакше він просто не засне. А хтось після повернення з Донбасу приховав удома реактивну протитанкову гранату, «раптом згодиться», – розповідає вибухотехнік, – проблема в тому, що рано чи пізно вся ця зброя починає «подавати голос». Імпульсом до цього може стати вживання алкоголю, стара образа, просто бажання підкреслити свій статус. Тому наш відділ не тільки регулярно вилучає на теренах області «відлуння війни», а й проводить значну профілактичну і роз’яснювальну роботу.
Вибухотехніки – часті гості в школах, вищих навчальних закладах, дитячих таборах відпочинку. Вони не втомлюються розповідати дітям яку небезпеку несе, здавалося б, звичайний шмат металу, начинений тротилом. Офіцери демонструють широку номенклатуру різноманітних боєприпасів, навчають як поводити себе в разі виявлення таких «іграшок», кого в першу чергу повідомляти про небезпеку.  
Артем Шакун ділиться з підлітками власним досвідом і закликає школярів не «експериментувати» з боєприпасами, адже життя одне і його треба берегти.   
 З початком війни у вибухотехнічному відділі ГУНП в Чернігівській області активізувалося навчання особового складу з акцентом саме на практику, покращилося матеріально-технічне забезпечення підрозділу. Під час регулярних польових занять на базі вишів системи МВС у Львові та Одесі фахівці з бойовим досвідом російсько-української війни вчать колег новим методикам роботи, відпрацьовують їх майстерність, направлену в першу чергу на збереження життя і здоров’я людей та встановлення механізмів вибуху. 
Артем Шакун два місяці пробув у зоні ООС на Донбасі в Луганській області, де безпосередньо допомагав місцевим вибухотехнікам проводити обстеження і розмінування території, вилучав схрони зі зброєю, заодно вчився у колег. Артем також перевіряв на наявність боєприпасів та мін будинки у Станиці Луганській, а також дороги за маршрутами пересування іноземних делегацій та місії ОБСЄ.
Ще у жовтні 2018 року Артем разом із колегами досліджував територію після пожежі на 6-му Арсеналі Збройних сил України в Ічні. Тоді його вразили «місячні» пейзажі на місці вибухів снарядів і ракет. Перебуваючи на Луганщині, офіцер побачив наслідки застосування російськими окупантами ствольної і реактивної артилерії у більш руйнівних масштабах, коли з карти зникали цілі села.
Після повернення з Донбасу Артем такий же усміхнений і життєрадісний юнак, який заряджає позитивом колег, займається спортом і постійно вдосконалюється. Він стверджує, що професія вибухотехніка насправді дуже творча і не терпить стандартних підходів. Артем ламає усі стереотипи про професію – не вірить у прикмети та вважає, що ми самі творці своєї долі. Чоловіка у всьому підтримує дружина Ольга, вона теж творча натура – дизайнер.    
— Цінуйте життя, насправді воно прекрасне, не варто ним ризикувати, тримайтеся подалі від вибухівки і у вас все буде гаразд, – переконаний інспектор-вибухотехнік вибухотехнічного відділу ГУНП в Чернігівській області старший лейтенант поліції Артем Шакун.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор