Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
Природа і людина
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Якщо у риби задуха – повідомте куди слід
Якщо у риби задуха – повідомте куди слід

Якщо у риби задуха – повідомте куди слід

З початку року в дев’яти областях України спостерігались явища задухи риби.

До задухи риби можуть призвести як природні, так і антропогенні фактори.

Влітку, при підвищенні температури води, починають активно розмножуватись синьо-зелені водорості, що призводить до «цвітіння» води у водоймах, виділення водоростями токсичних продуктів та зниження концентрації розчиненого кисню.

До росту водоростей причетні й фосфати пральних порошків.

Задуху може викликати і попадання болотної води, що містить велику кількість органічних речовин і продуктів гниття, які відбирають у процесі окислення з води кисень.

В сильно зарослих водною рослинністю мілководних водоймах можуть спостерігатися і нічні задухи. Причинами виникнення явища нічної задухи є припиненням в темний час доби процесу фотосинтезу та значне споживанням рослинами кисню з води. Даний вид задухи спостерігається під ранок і швидко самоліквідується зі сходом сонця.

Серед антропогенних факторів, які призводять до масової загибелі риби, найбільш розповсюджені: скидання промислових стоків, побутових відходів, добрив та інших хімічних речовин.

Для нормальної життєдіяльності риб необхідно, щоб вміст розчиненого у воді кисню становив 3 - 4 мг/л.

Чернігівський рибоохоронний патруль постійно проводить заміри вмісту кисню у водоймах області. На сьогодні, вміст кисню, у перевірених водоймах, відповідає нормі.

У свою чергу, Чернігівський рибоохоронний патруль звертається до всіх громадян Чернігівщини, кому небайдужа доля рибних запасів нашого краю, з проханням повідомляти про всі факти та можливі причини задухи риби у водоймах Чернігівської області за телефоном «гарячої лінії» 0991121344 та (0462)937557 та на адресу 14005, м.Чернігів, вул.П’ятницька,69.

Чернігівський рибоохоронний патруль

Коментарі (1)

Михаил | 2018-07-20 06:29

Сперва очередь на вылов рыбы сетями уберите с заповедной зоны Попелин, а потом пишите какие Вы охрененные рыбинпектора с пропаганды.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства