Останнє оновлення: 12:29 неділя, 27 вересня
Зараза
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Таранка вклала до лікарні з ботулізмом
Таранка вклала до лікарні з ботулізмом

Таранка вклала до лікарні з ботулізмом

У місті Чернігові знову зареєстровано випадок ботулізму: сімейна пара потрапила в лікарню після вживання риби в'яленої, виготовленої в домашніх умовах з порушенням технології.

Про це повідомляє головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Чернігівській області.

Фахівці ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони України» проводять лабораторні дослідження з метою підтвердження діагнозу «ботулізм».

Цього року вже шестеро людей захворіли ботулізмом. У всіх випадках причиною захворювання стали продукти домашнього виготовлення (консерви овочеві, риба в'ялена), виготовлені з порушенням технології.

* * *

Ботулізм – це хвороба, яка виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи.

Збудник – Clostridium botulinum – широко поширений у природі з постійним місцем існування в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип'ятіння протягом 5 годин і гинуть при 120° С через 30 хвилин).

Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин. Його смертельна доза для людини складає усього лише 0,3 мкг. Зараження людини ботулізмом відбувається при вживанні продуктів тваринного і рослинного походження: забруднених клостридіями фруктів і овочів, неправильно консервованих продуктів, в'ялену або копчену рибу.

Потрапляючи до травного тракту людини, ботулотоксин не руйнується ферментами, а всмоктується у кров і розноситься по організму, "осідаючи" у різних відділах нервової системи.

Результат - парези і паралічі м'язів гортані, глотки та дихальних м'язів. Порушення дихання та ковтання призводить до аспираційної (через потрапляння вмісту шлунку до легень) пневмонії.

Оскільки основною причиною виникнення ботулізму є вживання в їжу неякісне приготовлених найголовнішим у профілактиці цього захворювання є ретельне дотримання технології при домашньому консервуванні овочів, фруктів, риби, грибів, м'яса.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО