Останнє оновлення: 16:05 понеділок, 19 квітня
Надзвичайні події
Постійне посилання: http://newvv.net/crime/events/234410.html
Газове опалення має бути безпечним

Газове опалення має бути безпечним

Заради вашої особистої безпеки та безпеки вашої родини газове обладнання, а також димові та вентиляційні канали потребують належного обслуговування.

Особливо, якщо в оселі встановлено опалювальний котел або піч.

Повідомляє фахівець із зв`язків з громадськістю Наталія Свириденко.

25 листопада минулого року в приватному будинку в с. Синявка Менського району стався прикрий нещасний випадок. Загинули жінка 1942 р.н. і чоловік 1936 р.н. Через 10 днів, 5 грудня, в Городні трапився аналогічний випадок - загинув господар будинку 1958 р.н.

Розслідування показало, що причиною загибелі людей стало отруєння чадним газом внаслідок порушення правил безпечного користування газовою піччю. Під час огляду місця події комісією було виявлено, що опалювальна піч мала тріщини з характерними ознаками виходу чаду в помешкання. При цьому всі вікна були зачинені, і до приміщення не надходило свіже повітря.

Проаналізувавши обставини обох нещасних випадків є припущення: перед розпаленням печі господарі не відчинили вікно на провітрювання, не переконалися у наявності достатньої тяги у топці, а також залишили працюючу піч без нагляду.

З 6 місяців 2014 року, за даними сайту Держгірпромнагляду України, у нашій країні при використанні газу в побуті сталося 42 нещасних випадки. Постраждали 99 осіб, з них загинуло - 45 (внаслідок отруєння чадним газом - 38, внаслідок вибуху газоповітряної суміші - 7).

У чому причина нещасть

Як показують перевірки обставин вибухів, пожеж та нещасних випадків, частіше за все спрацьовує так званий людський фактор, або, інакше кажучи офіційною мовою «мало місце порушення споживачем правил безпеки при використанні газовими приладами з відводом продуктів згорання в димові канали (газові колонки, опалювальні котли, печі)».

Найтиповіші порушення при яких відбувається отруєння чадним газом:

- робота газових опалювальних приладів при зачинених шиберах (засувках);

- перекриття вентиляційних каналів чи несправні димовентиляційні канали;

- користування газовими приладами за відсутності тяги;

- залишені без нагляду працюючі прилади, які не обладнано автоматикою безпеки;

- використання газових плит не за призначенням, тобто для обігріву приміщень.

Намагаючись зекономити на паливі, люди наглухо заклеюють вікна, ставлять міжкімнатні двері без підрізів знизу, а це перешкоджає повітрообміну в приміщенні. Винуватцем виникнення небезпечної зворотної тяги часто стає примусова витяжна вентиляція.

Чим небезпечний чадний газ

На превеликий жаль, споживачі газу та іншого пічного палива не усвідомлюють небезпеку чадного газу, бо не розуміють звідки він береться і як впливає на організм людини. До того ж чадний газ не має ані кольору, ані запаху.

Чадний газ (монооксид вуглецю, СО) утворюється при горінні вуглецю чи вуглецевих сполук. Попадаючи у кров, чадний газ сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом. Отже людина гине від задухи. Так, після двох годин перебування в приміщенні, у повітрі якого міститься лише 0,1% СО, людина непритомніє. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, не спроможна врятуватись. За більшого вмісту у повітрі монооксиду вуглецю час, за який можна смертельно отруїтися, значно скорочується.

ПАТ «Чернігівгаз» нагадує усім споживачам природного газу про важливість дотримання правил безпеки користування газом у побуті. Відкривайте вікно (кватирку) на провітрювання, перевіряйте тягу до вмикання газових приладів та під час їхньої роботи. Не користуйтеся газовими приладами за відсутності тяги та несправним газовим обладнанням.закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM