
Чудо-веліки від Владислава (фото)
Протягом останніх двох місяців на вулицях селища Замглай Ріпкинського району можна побачити незвичайний транспортний засіб - веломобіль.
Маленька, одномісна, цікавої форми машинка викликає незвичайний інтерес як у місцевих жителів, так і у гостей селища.
Одні проводжають її поглядом і посмішкою, інші знімають чудо-техніку на мобільники і фотоапарати. Деякі навіть пропонували за веломобіль кругленьку суму, але власник відмовився його продавати.
- Останнім часом ми з моїм веломобілем стали об'єктом уваги всіх, без винятку, - сміється 30-річний, як його називають замглаївці, Кулібін - Владислав Михайленко. - Від друзів і знайомих відбою немає: постійно приходять і просять покататися. Хтось в магазин їздить, а хтось просто «похизуватися» хоче. Я нікому не відмовляю, та й сам охоче їжджу по вулицях Замглая на своєму дітищі.
Ідея створення веломобіля виникла у Владислава кілька місяців тому, коли він побачив щось схоже в Інтернеті. Це не перший незвичайний засіб пересування, який Владислав зробив своїми руками.
- Кілька років тому зі звичайного велосипеда з двигуном я зробив «Харлей», - згадує винахідник. - Там було повітряне охолодження двигуна. За нього мені пропонували дві тисячі гривень. А до того я переробив важкий мотоцикл МТ під спортивний «дугатті». Повністю замінив облицювання, форсував двигуни, коротше, зробив з нього ляльку. Але потім обидва розібрав, за принципом: я вас породив, я вас і вб'ю.
Що ж стосується веломобіля, то тут я використовував лише підручні матеріали. Переважно це самий звичайний металобрухт. Єдине, що тут нове, колесо і 21-ступенева коробка перемикання передач зі спортивного велосипеда. Каркас - з металопластикових водопровідних труб. Чотири колеса з дитячих велосипедів. Рама теж. Обшивка - кілька шарів звичайного пофарбованого скотча. Ну і що, що з таких матеріалів. Я до
На все Владиславу знадобилося два місяці копіткої праці, дві з половиною тисячі гривень і величезне бажання зібрати веломобіль. На вихідних і після роботи (Владислав працює майстром по водоканалізаційному обслуговуванню в Замглайському аграрномому ПТУ. - Авт.) Винахідник майже не виходив з гаража. Його дружина - 31-річна Тетяна - навіть ревнувала чоловіка до веломобіля.
- Влад приділяв мені і нашому синові Артему менше уваги, ніж своєму веломобілю, - говорить вона з посмішкою.
- Але я прекрасно знаю, що для нього це друге життя, тому я змирилася. Зате тепер він справжня знаменитість.
- Крім Тані, мене сильно критикував і мій батько, - додає Владислав.
- Казав: «Що це ти таке зробив, воно ж ні на що не схоже». Але коли я отримав народне визнання, він попросив вибачення і сказав: «Ну, син, молодець».
До речі, старший Михайленко теж винахідник: 63-річний Анатолій має у своєму доробку цікавий агрегат - літак, який він змайстрував разом з односельцями ще 30 років тому.
- Але тоді під час випробування літального апарата сталася аварія, він розбився. На щастя, мій батько, який проводив випробування, не постраждав, - додає Владислав.
Припиняти свою кулібінську діяльність чоловік не збирається. Наступним творінням стане веломобіль на пасівій передачі з кузовом, як у ламборджині «Галлардо». Він буде двомісним, з задньою передачею і буде обшитий не скотчем, а пластиком. Крім того, в планах Владислава - велосипед з електродвигуном. Єдине, чого не вистачає, щоб почати роботу над новими чудо-веліками, - гроші. Адже на мінімальну зарплату особливо не розженешся. І хоча Влад до цього не погоджувався продати свій веломобіль, зараз він готовий зробити це, щоб були гроші на нові винаходи.
Є у Владислава Михайленко ще одне захоплення - музика. Як він сам визначає її стиль - «гаражний рок». Владислав та ще троє замглайців створили рок-групу «The crow» (в перекладі - ворон). Владислав - соліст і автор текстів, музику пише Андрій Безик, за барабанами - Максим Овсієнко, бас-гітарист - Олександр Дударєв. Правда зараз група не репетирує і не виступає, так як минулої зими згоріла апаратура. Клуб не опалювався, вона відволожилася, а коли її в черговий раз включили - пішов димок ... Однак до цього «Ворон» встиг дати один концерт. Тоді хлопці зібрали аудиторію більш ніж з сотні шанувальників своєї творчості.
Віктор Ткаченко, тижневик "ГАРТ" № 41 від 11 жовтня 2012 року
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12105 |
Коментарі (1)
М. Боюра | 2012-10-16 16:18
Тривожно під серцем, бо ж розуміємо,що сьогоднішня влада прийшла грабувати Україну, і тільки.