
Сніг ледь не завалив двоповерхівку
Дах 16-квартирного будинку, що по вулиці Пролетарській, 12 у Мені, не витримав ваги снігу. У понеділок зранку шестеро працівників рятувальної служби завзято скидали сніг з даху. А жителі будинку розгублено тупцювали біля під’їздів...
Це житло було зведене усього три десятиліття тому, «Міжколгоспбудом». І, до речі, до приватизації знаходилося на його ж балансі, у будинку живуть родини будівельників.
Невдовзі за редакційною автівкою під’їхав і мер міста Михайло Кадушко разом із заступником Іваном Дубиною.
Жителі невезучої двоповерхівки розповідають, що напередодні, в неділю, Михайло Терещенко помітив горизонтальну тріщину в фасадній стіні, під дахом. Цегла у кладці просіла, настовбурчилась, навіть пластикова віконна рама на другому поверсі тріснула.
Стіна будинку руйнується на лінії двох квартир, але тріщина загрозливо поповзла й на сусідній під’їзд. Мешканці терміново зібралися, зателефонували рятувальникам, ті сказали – скидайте сніг із даху. У той же день під’їхав заступник голови РДА Анатолій Олійник, служба МНС.
Сніг рятувальники скинули (за це довелося заплатити 800 гривень), а далі що? Чи безпечно жити у цьому домі? Очевидно, ремонт обійдеться в копієчку. І коли його проводити, яким чином? Жителі будинку звернулися за допомогою до міської ради, адміністрації.
За словами Анатолія Олійника, усі квартири у будинку приватизовані, але об’єднання співвласників будинку не створене. Житло – приватна власність, тож у даному випадку самі мешканці несуть відповідальність за його стан. Може, вода протікала крізь щілини, струхла деревина. Скоріше за все, під час проектування та будівництва були допущені прорахунки.
Мешканці ображені на «Міжколгоспбуд» – там будинок списали, а на чиєму балансі він тепер? Ну, квартири приватизовані, а прилегла територія, земля під будинком, під’їзди? Радилися з юристами – ті запевнили, що це незаконно. А ще додали: передаючи будинок на баланс іншій структурі чи організації, попередня повинна була зробити капітальний ремонт.
Анатолій Олійник вважає, що з настанням тепла необхідно почати ремонт. Потрібні будматеріали, витрати очікуються в межах 20–25 тисяч гривень. Розділити на 16 квартир – виходить по півтори тисячі. Це приблизні підрахунки.
За словами міського голови Михайла Кадушка, при формуванні бюджету міста будуть враховані проблеми постраждалого від снігу будинку, певну суму жителі отримають. Якщо потрібна деревина – можна спиляти кілька беріз, котрі ростуть поруч.
Але чи можна жити в цьому домі до ремонту? Чи не впадуть дах і стіни, заваливши людей, як це сталося на цьому тижні в Кіровограді? За словами Анатолія Олійника, точну відповідь можуть дати лише спеціалісти проектних органів. Їх виїзд та висновок коштуватимуть півтори тисячі гривень.
До речі, сніг з дахів будинків радять поскидати й іншим власникам житла. Багато будинків, особливо нових, будувалися без урахування таких сніжних зим. А сніг, вдень танучи, а вночі замерзаючи, стає важчим у чотири рази. Позитивний приклад є: у будинку №2 по вулиці Жовтневій чоловіки гуртом зібралися й поскидали сніг з даху.
Минулого тижня провалювалися дахи в Ушні – у хлівах, верандах, прибудовах. У фермерському господарстві Олексія Бутенка в Дягові постраждав навіс на господарському дворі та провалився посередині ангар на території картоплесортувального комплексу. У Лісках сніг ще більше полютував: у місцевому ск «Лан» провалило три ангари, в одному зберігалося зерно для посівної.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8575 |
Посилання до теми:
22.02.2010 Сніг руйнує дахи. ФОТО
Коментарі (1)
Ггг | 2010-02-22 14:29