Останнє оновлення: 00:06 п'ятниця, 25 вересня
Правила безпеки / офіційно
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Як охороняють врожай від пожеж? Рейд МНС. ФОТО
Як охороняють врожай від пожеж? Рейд МНС. ФОТО

Як охороняють врожай від пожеж? Рейд МНС. ФОТО

Хліб - багатство нашої держави і тому не допустити пожеж в місцях збирання, переробки та зберігання врожаю є одним з основних завдань, як підрозділів Держпожнагляду МНС, так і сільськогосподарських підприємств, які мають відношення до жнив.

З огляду на це, ще у червні на спільній колегії Головних управлінь МНС і агропромислового розвитку облдержадміністрації було затверджено план відповідних профілактичних заходів щодо недопущення пожеж в місцях збирання, переробки і зберігання врожаю 2009 року.

Зазначені питання були розглянуті на засіданнях районних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Тож плани та заходи розроблені, проте як вони виконуються на практиці? Про це дізнавались фахівці Головного облуправління МНС під час рейдової перевірки південних районів Чернігівщини, де вже жнивують аграрії.

Результати рейду виявили низку порушень правил пожежної безпеки, які негативно впливають на забезпечення протипожежного захисту збиральної компанії. Серед основних недоліків можна виділити несправність або взагалі відсутність блискавкозахисту зерноскладів, порушення правил експлуатації електрообладнання, яке тривалий час не очищується від пилу та павутиння. Крім того, не проводиться обробка вогнезахисною речовиною дерев’яних конструкцій споруд, не випробуваний опір ізоляції електромереж, відмічається недостатня забезпеченість територій, будівель і техніки сертифікованими вогнегасниками, допускається експлуатація на полях зернових автотранспорту без іскрогасників.

Переважна більшість полів зернових не обкошена і не оборена від доріг та лісонасаджень для попередження переходу вогню в разі загорянь сухої трави в лісах або на узбіччях. Відсутні біля полів зернових таблички з попереджувальними написами по профілактиці пожеж.

У Прилуцькому районі склади паливно-мастильних матеріалів Малодівицького відділення ДП «Нафком-Агро» не обладнані блискавкозахистом, пістолети заправочних колонок не заземлені. А у СВК «Весна» с.Вертіївка Ніжинського району відсутнє обвалування резервуарів вищезазначених складів.

У ПСП “Сокиринці” с. Сокиринці та СТОВ „Батьківщина” с. Калюжниці Срібнянського району блискавкозахист зерноскладів несправний, дерев'яні конструкцій не оброблені вогнезахисним розчином, приміщення не обладнані системами пожежної автоматики, пожежні щити недоукомплектовані протипожежним інвентарем, вогнегасники не перезаряджені, а електрогосподарство не очищено від пилу. У СТОВ "Батькіщина" на території складу грубих кормів зберігається сільськогосподарська техніка, автомобілі та трактори, які задіяні на жнивах, не обладнані іскрогасниками. 

Як засвідчив рейд, у більшості господарств на полях, де працюють комбайни, чергує спецтехніка з водою для пожежегасіння. Проте трактори з плугами, які в разі пожежі повинні швидко обороти місце загоряння, не чергують.

Нажаль, всі вищезгадані проблемні питання існують і в господарствах інших районів Чернігівщини. Це є результатом того, що керівники сільгосппідприємств неналежно ставляться до забезпечення вимог пожежної безпеки.

Враховуючи таку ситуацію, з метою недопущення пожеж працівники Держпожнагляду вимушені були вже зараз призупинити роботу майже всіх складів грубих кормів, а також понад 1500 дільниць електромереж та агрегатів, які знаходяться у пожежонебезпечному стані. З цим притягнуто до адміністративної відповідальності близько 150-ти посадових осіб.

Підводячи підсумок, хочу звернути увагу керівників сільгоспоб'єктів на необхідності термінового вирішення існуючих проблемних питань стосовно забезпечення протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання врожаю. Потрібно зробити все можливе, щоб не допустити випадків пожеж і тим самим уникнути непередбачених втрат.

Джунь Віктор Іванович,
Т.в.о. начальника Головного управління
МНС України в Чернігівській області,
полковник служби цивільного захисту

Коментарі (1)

офицер | 2009-08-04 10:15

сейчас умничают, а когда люди соберут урожай побегут первые просить к ним денег... пожарюги самые первые коррупционеры!!!!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО