Останнє оновлення: 00:06 п'ятниця, 25 вересня
Жнива / Поежна безпека
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / МНС: Пожежнонебезпечні жнива. ФОТО
МНС: Пожежнонебезпечні жнива. ФОТО

МНС: Пожежнонебезпечні жнива. ФОТО

Хліб – багатство нашої держави і тому недопущення пожеж в місцях збирання, переробки і зберігання врожаю є одним з основних завдань.

Головне управління МНС України в Чернігівській області спільно з управлінням сільського господарства і продовольства ОДА розробило план заходів захисту нового врожаю від пожеж.

Аналогічні плани розроблені і в кожному районі і питання профілактики пожеж в період збиральної компанії розглядалися на засіданнях районних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Але ж як на практиці виконуються протипожежні заходи, з такою метою співробітниками облуправління МНС було здійснено рейдову перевірку ряду сільгосппідприємств районів Чернігівщини.

Результати показали, що серед основних порушень на зерноскладах можна виділити несправність або взагалі відсутність блискавкозахисту будівель, порушення правил експлуатації електрообладнання, не проведення обробки вогнезахисною речовиною дерев’яних конструкцій споруд, а також куріння та заїзд на територію автотранспорту без іскрогасників.

На багатьох полях зернових поширеними протипожежними недоліками є відсутність обкосів і оборювання від доріг та лісонасаджень з метою попередження доступу вогню, допускається ремонт техніки безпосередньо на полях, відсутні матеріали наочної пропаганди з відповідними написами для збереження врожаю від небезпечних факторів вогню в місцях їх примикання до автошляхів і лісосмуг.

Наряду з існуючими порушеннями, які можуть призвести до пожежі, організувати її гасіння у початковій стадії можливо не на всіх сільгоспоб’єктах. Адже на території багатьох зерноскладів відсутнє протипожежне водопостачання, пожежні щити не укомплектовані протипожежним інвентарем і первинними засобами пожежогасіння.

У місцях збирання врожаю не завжди чергують протипожежні ланки, а автомобілі та зернозбиральна техніка експлуатуються з несертифікованими вогнегасниками або взагалі без них.

У більшості господарств не функціонують пожежні команди, тому розраховувати на їх допомогу у випадку виникнення пожежі не приходиться.

Нажаль, всі вищеназвані проблемні питання існують і в господарствах інших районів Чернігівщини. Це є результатом того, що керівники сільгоспоб’єктів неналежно ставляться до вимог пожежної безпеки. Враховуючи таку ситуацію, з метою недопущення випадків пожеж, останні вимушені були вже зараз призупинити роботу 56-ти будівель, 92-ох споруд, 393-ох приміщень, 1251-ї дільниці електромережі та 132-ох агрегатів, які знаходилися у пожежонебезпечному стані, а також притягнути до адміністративної відповідальності 117 посадових осіб.

За повідомленням центру пропаганди
ГУ МНС України в Чернігівській області

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО