
Митники виявили контрабанду ліків на 7 мільйонів гривень
Митна служба порушила кримінальну справу за фактом контрабанди лікарських засобів на загальну суму понад 7 млн. грн.
Близько 230 тис. упаковок найрізноманітніших лікарських засобів надійшло від відомого німецького виробника фармацевтичної продукції на адресу українського підприємства та були заявлені до митного оформлення.
При заявленій українській митниці вартості лікарських засобів в сумі понад 8 млн.грн., справжня вартість виявилась значно нижчою – близько 7 млн.грн.
Як з‘ясувалось в ході проведеної митниками перевірки, німецька сторона надає українському підприємству досить суттєві знижки при купівлі значної партії ліків. В даному випадку, при закупівлі цієї партії лікарських засобів українським підприємством було отримано знижку у розмірі 1 млн. грн.
Даний факт був прихований від митниці шляхом підробки документів. Оскільки українське законодавство звільняє від оподаткування операції з ввезення в Україну лікарських засобів, які занесені до Державного реєстру, то вітчизняне підприємство умисно завищило вартість ліків, ні копійки не сплачуючи при цьому до Державного бюджету.
Подібна махінація дозволяє зменшити розмір сплачених в Україні податків під час подальшої фінансово-господарської діяльності підприємства та виводити за кордон значні кошти.
Порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.201 та ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України.
За інф. Державної митної служби
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7907 |
Коментарі (1)
Антон | 2011-06-06 12:11