Останнє оновлення: 20:13 п'ятниця, 29 травня
Прокуратура
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Звітує прокуратура Чернігівської області: 8 тисяч звернень за рік

Звітує прокуратура Чернігівської області: 8 тисяч звернень за рік

28 лютого відбулось засідання колегії прокуратури Чернігівської області. На ньому, зокрема, було розглянуте питання про стан роботи органів прокуратури області зі зверненнями фізичних та юридичних осіб.

Упродовж 2007 року в органах прокуратури Чернігівської області розглянуто 8 тис. звернень. На особистому прийомі в органах прокуратури області прийнято понад 3 тис. громадян.

Про це повідомляє Прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Надходження більшої кількості звернень у 2007 році відбулось у Варвинському, Менському районах, до транспортної та природоохоронної прокуратур. Натомість кількість звернень до прокуратури області зменшилась на 10,6%.

Ріст кількості звернень в зазначених регіонах обумовлений певною мірою наявністю порушень вимог земельного законодавства, кримінально-процесуального законодавства при провадженні слідства та дізнання, кримінально-виконавчого законодавства.

Найбільша кількість вирішених звернень залишається з питань захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави. Звернення даної категорії становлять 43,3%.

Збільшення кількості звернень відбулось з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства; з питань законності постанов суду у справах про адміністративні правопорушення; з питань додержання законів про національну безпеку, у тому числі на дії та рішення митних органів, прикордонних військ; з питань охорони довкілля.

Найбільша кількість звернень з питань слідства і дізнання залишається з питань відмови в порушенні кримінальної справи та тяганини при розслідуванні кримінальних справ, неодноразових скасувань процесуальних рішень.

Визнано обґрунтованими та задоволено вимоги заявників по 427 зверненнях. На усунення порушень законодавства та поновлення прав громадян органами прокуратури області внесено та розглянуто 69 приписів та подань, задоволено 26 протестів, притягнуто до відповідальності 24 посадові особи, в тому числі 4 особи до адміністративної відповідальності заявлено 151 позовну заяву та заяву про видачу судового наказу.

Так, за результатами розгляду звернення директора Чернігівської школи-інтернату встановлено порушення житлових прав неповнолітніх дітей С. Їх мати була позбавлена батьківських прав, при цьому від імені дітей уклала договір міни житла. Прокуратурою області скеровано до місцевого суду позовну заяву про визнання недійсними договорів міни та дарування квартири.

За результатами розгляду колективного звернення мешканців с. Дорогінка Ічнянського району щодо невиплати орендної плати за користування земельними паями за 2006 рік прокурором Ічнянського району подано позови, які судом задоволені, а кошти підприємством виплачені в сумі 4205 грн.; внесено приписи про виплату нарахованих аліментів в інтересах 2 неповнолітніх на суму 775 грн.; про виплату донарахованої заробітної плати в сумі 900 грн.

Прокурором Срібнянського району в інтересах 18 осіб подано до суду заяви про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по заробітній платі на загальну суму 18,5 тис. грн.; внесено припис щодо виплати заробітної плати на суму 3,3 тис. грн.

Значна частина задоволених звернень стосується оскарження накладених адміністративних стягнень контролюючими органами та судами. Так, прокуратурою області задоволено звернення А. щодо оскарження рішення Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Чернігівській області про притягнення заявника до адміністративної відповідальності. Внесений протест розглянутий, постанова про притягнення до адмінвідповідальності заявника скасована, провадження по справі про адміністративне правопорушення закрито.

За зверненням Г. прокуратурою області апеляційному суду області внесено протест на постанову районного суду про притягнення заявника до адміністративної відповідальності у вигляді адміністративного арешту, який задоволено. Одночасно, на усунення виявлених порушень при притягненні громадян до адміністративної відповідальності прокуратурою області внесено подання начальнику УМВС в Чернігівській області.

Органами прокуратури області на виконання вимог ст.29 Закону України “Про звернення громадян” систематично здійснюється нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян. У 2007 році за результатами проведених перевірок в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, на підприємствах установах, організаціях внесено 99 приписів і подань, притягнуто до відповідальності 59 посадових осіб.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор