Останнє оновлення: 13:06 середа, 27 травня
Ідея
Ви знаходитесь: Спорт / Чернігів / Спорткомплекс в Чернігові на Ремзаводі
Спорткомплекс в Чернігові на Ремзаводі

Спорткомплекс в Чернігові на Ремзаводі

Спортивний комплекс в Чернігові – це не лише можливість проводити змагання, а, у першу чергу, створення комфортних умов для масових занять фізкультурою та популяризації спорту, зміцнення здоров’я, підвищення іміджу міста.

Значні проекти в соціальному, культурному, економічному житті починаються з мрії. Більш як 10 років тому народилась мрія створення спортивного комплексу.

І тим більш вона актуальна, бо сплила не з кабінетів можновладців, а від людей причетних до спорту, активних бізнесменів, не байдужих громадян. Наради, зустрічі, опитування, прогнозування, передбачення, пошуки місця та спонсорів надали відповіді перш за все на питання – де такий комплекс розмістити?

Міжнародна конференція в 2012 році «Ревіталізація в урбаністиці» наштовхнула ентузіастів на думку створення спортивного комплексу на інфраструктурі колишніх підприємств. Найбільш придатним виявились будівлі та територія колишнього ремонтно-механічного заводу «Жовтневий молот», який намагається, наслідуючи досвід зарубіжних країн, реалізувати проект «Ревіталізація», тобто не знищення інфраструктури, а надання їй «другого дихання», відновлення.

Міський транспортний вузол, наявність інфраструктури постачання електро- водо-, капітальні будівлі, які зручні для облаштування комплексу під види спорту різного напрямку. Не чекаючи долання всіх бюрократичних бар’єрів розпочалась активна діяльність: вивчення досвіду зарубіжжя, співпраця з польськими архітекторами, візуалізація омріяного, пошук спонсорів, підготовка матеріалів для «Діпромісто» , тобто для підготовки проектно-кошторисної документації.

Планувалось створення комплексу робити в кілька черг. Тут мав бути спортивний зал на три тисячі глядацьких місць. Це багатофункціональна зала, де частина місць може трансформуватися. Важливо, що там будуть проводитись не лише спортивні заходи, а й наприклад, концерти. Будівля з розташування спортивно-концертної зали стане обличчям комплексу.

Наразі Чернігів не має можливості прийняти змагання всеукраїнського масштабу.

Проект звичайно вимагає багато фінансових вкладень. Але була слушна пропозиція зробити його частково комерційним. Частину будівель можна надати інвестору для будівництва готелю,попередньо передбачається на 50-6-місць, масажно-оздоровчих залів, їдалень тощо.

Перелік передбачуваних залів та інших приміщень в майбутньому спортивному комплексі:зал ДЗЮДО та інших видів рукопашної боротьби, зал боксу , зал атлетичної підготовки, універсальний зал для гімнастики та спортивних рухливих ігор, зал фітнесу, зал настільного тенісу, методичний клас, відкриті гімнастичні містечка, відкритий волейбольний майданчик, відкритий майданчик рукопашного бою, відкритий ігровий майданчик з баскетболу та міні-футболу, взимку облаштування льодового катка та інше. Передбачено, що даний комплекс буде перебувати у власності громадського спілки, учасники якої вже розроблюють стратегічний план витрат та доходів від діяльності комплексу

Все нібито чудово. Мрія є. Візуалізація є. Спонсори виявляють бажання розпочати якнайшвидше проект.

Але є великі перепони.

Справа в тому, що комплекс заплановано зводити , з використанням будівель «Жовтневого молоту», який розробляє юридичну основу передачі будівель громадській спілці. І все б то нічого. Та оренда землі на заваді втіленню мрії містян та спортсменів. Міська рада вже впродовж багатьох років блокує підписання договору оренди землі наразі навіть під будівлями. Новостворене Товариство «Спорт лайф», до статутного фонду якого увійшли будівлі майбутнього комплексу, намагається зробити все для урегулювання земельних відносин. Проте поки марно. Перепони з боку міської ради тривають. Спонсори вагаються розпочинати проект без врегулювання земельних відносин. То ж коли наша міська влада зрозуміє, що її завдання не спускати директиви, що де робити, як облаштовувати тільки центр міста, а, нарешті, зрозуміє, що основний замовник розвитку міста – самі городяни.

Мешканці Чернігова, жителі мікрорайону Ремзавод підтримують гасло «Місто без околиць», «Місто за здоровий спосіб життя». То може нарешті влада міста повернеться обличчям до ініціатив і потреб міста, а не буде стояти на заваді створення спортивного комплексу за адресою: проспект Миру, 194.

Коментарі (7)

Допитливий | 2019-06-09 12:52

Дійсно, хто будує спорт комплекс на ремзаводі, мер міста , чи Кнуренко і які шанси такого будівництва

Ник | 2019-06-09 08:09

Влад действуе как в детстве научил : Этому дам, этому дам , а этому не дам- ты мал круп не драл, воды не носил, каши не варил, то биш на новый лад детская прибаутка у Влада .
А ты мал деньги не давал, бариш не носил, общаг не варил - вот земельку и не дам. Спорт комплекс подождет пока Кнуренко бариш не принесет

Рашенка | 2019-06-08 22:26

Мій друг- Влад- землю дає справедливо. Раз не дав, значить так треба.

Любченко | 2019-06-08 14:48

Не плохо! Так не хватает в Чернигове большого комплекса с ареной для соревнований международных

Не байдужий | 2019-06-07 21:52

Невже не бачите, як Атроха будує імперію власну на окозамилюванні. Мільярди з бюджету тягне до власної кишені, а пил ьрудний розпускає, що хтось не платить податки. Не будьте лохами. Роззуйте очі.

Ремзаводівець | 2019-06-07 10:03

ЧернігівецьДуже цікавить два питання - перше: скільки пан Кнуренко заплатив автору за це, друге: який би гарний спорткомплекс змогла збудувати громада міста, якби пан Кнуренко заплатив хоча б половину того що винен громаді у вигляді орендної плати за землю.
" скільки пан Кнуренко заплатив автору за це"
- Зверниться у відділ реклами "Свобода.фм" та запитайте! тел. 931-931. Може попустить.
***
"якби пан Кнуренко заплатив хоча б половину того що винен громаді у вигляді орендної плати за землю."
- Якби Атрошенко зі свитою у ЧМР не брали хабари, а дали йому землю, яку він НЕ МОЖЕ отримати протягом багатьох років, то думаю, оплата була б миттєвою.

Чернігівець | 2019-06-07 09:52

Дуже цікавить два питання - перше: скільки пан Кнуренко заплатив автору за це, друге: який би гарний спорткомплекс змогла збудувати громада міста, якби пан Кнуренко заплатив хоча б половину того що винен громаді у вигляді орендної плати за землю.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор