Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Вибори: час підбивати підсумки
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Селяни голосували без паспорта, а росіяни в німців «перефарбувались»
Селяни голосували без паспорта, а росіяни в німців «перефарбувались»

Селяни голосували без паспорта, а росіяни в німців «перефарбувались»

Позачергові вибори Президента України та місцеві вибори на Чернігівщині пройшли чесно, без фальсифікацій, застосування адмінресурсу та грубих порушень.

Про це сьогодні на засіданні дискусійного клубу «Експертна думка» у Чернігові повідомили представники Громадянської мережі «Опора» та Комітету виборців України.

Вони спостерігали за процесом волевиявлення на понад півсотні виборчих дільниць області.

 «Карусель» виявилася турботою про виборців

Серед зауважень: багато людей у селах, де всі всіх знають намагалися проголосувати без паспорта. Утім на прохання спостерігача припинити порушення на дільницях реагували швидко та ексцесів не було.

Також спостерігачі констатують: у день виборів незнятою залишалася велика кількість зовнішньої агітації. Як зазначив координатор виборчих програм Громадянської мережі «Опора» Євгеній Романенко, у селищі Ладан Прилуцького району спостерігачі біля виборчої дільниці помітили порожній автобус. Однак, як виявилося, «каруселі» ніхто влаштовувати не хотів, а просто допомагав виборцям дістатися до дільниці, як то кажуть, «з вітерцем». Благодійники навіть оголошення із графіком повісили.(див. на фото)

Європейські спостерігачі виявилися… росіянами

За словами директора Поліського фонду Регіональних та міжнародних досліджень Геннадія Максака, цього року на Чернігівщині працювали вже знайомі за минулими виборами міжнародні спостерігачі. Єдине виключення – представники від Європейської платформи «За демократичні вибори». Ця установа зареєстрована у Німеччині, однак моніторити вибори приїхали чомусь росіяни. Цілих 800. Їх реєстрацію намагалися скасувати, однак «європейці» відстояли своє право спостерігати за тим, чого в Росії вже давно немає як поняття – чесними виборами.

До честі «німецьких» спостерігачів – вели себе вони чемно і з цікавістю спостерігали за голосуванням.

Місцеві вибори: в бекграунді та за подобою Президентських

25 травня окрім позачергових виборів Президента у 21 населеному пункті області відбувалися позачергові вибори сільських, селищних і міських голів. Спостерігачі моніторили голосування у Ніжині та Прилуках. За словами представника Комітету виборців України ЦВК поки що не «поспішає» вивішувати на сайті інформацію по ходу голосування. Хоча, точні відомості по виборам у Ніжині та Прилуках все ж таки є.

Секретар міськради, «ударівець» Анатолій Лінник вже без 5 хвилин мер міста над Остром. Голоси за нього віддали більше 12 тисяч виборців: феноменальний результат для Ніжина. За Михайла Приходька(того, який сидить) свого часу голосували максимум 8 тисяч.

У найближчого переслідувача Анатолія Лінника – висуванця від «Батьківщини» - у 2 рази менше голосів. Третій – представник Радикальної партії Ляшка. До речі, картинка один в один як на Президентських виборах. Це свідчить про те, що люди на місцевих виборах особливо не «паряться» і голосують, перш за все, не за кандидата, а за улюблену партію.

Цікава ситуація у Прилуках. Там із величезним відривом, набравши більше 50 % голосів переміг «Свободівець» Дмитро Барнаш. Так сталося, на думку експертів, бо його висунули як єдиного кандидата від демократичних сил. 

 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM