Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Підтримка України
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Європарламент підтримав перегляд бюджету ЄС з підтримкою України на 50 млрд євро
Європарламент підтримав перегляд бюджету ЄС з підтримкою України на 50 млрд євро

Європарламент підтримав перегляд бюджету ЄС з підтримкою України на 50 млрд євро

Європарламент підтримав перегляд довгострокового бюджету ЄС з Механізмом підтримки України (Ukraine Facility) на 50 мільярдів євро, повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, подякувавши за підтримку, пише УНН.

"Європейський парламент підтримав пропозицію перегляду Багаторічної фінансової перспективи 2021-2027 рр., у межах якої буде створено новий фінансовий інструмент для України Ukraine Facility обсягом до 50 млрд євро. Вдячний президенту Європарламенту Роберті Метсолі та Європарламенту за солідарність з українським народом. Час важливий! Разом переможемо!" – написав Шмигаль у X.

Як повідомили у Європарламенті, після пропозиції Єврокомісії щодо середньострокового перегляду довгострокового бюджету ЄС, депутати Європарламенту на пленарному засіданні схвалили додаткові 10 мільярдів євро на 2024-2027 роки, на додаток до 65,8 мільярдів євро, запропонованих Єврокомісією. 

"Нашою метою була амбітна, але реалістична пропозиція щодо перегляду MFF, і нам вдалося зберегти її цілеспрямованою, але комплексною. Ми прагнемо стабілізувати ситуацію в Україні за допомогою нового фонду на 50 мільярдів євро, одночасно зміцнюючи економіку ЄС", – сказав під час обговорення у Європарламенті співдоповідач Ян Олбріхт (ЄНП, Польща).

Нагадаємо, Єврокомісія у червні запропонувала створити новий інструмент – Механізм підтримки України (Ukraine Facility) для надання Україні прогнозованої фінансової підтримки протягом 2024-2027 років. Цей Механізм повинен забезпечити як короткострокові державні потреби і потреби для відновлення, так і відбудову й модернізацію України у середньостроковій перспективі.

Пропонується встановити загальний розмір Механізму обсягом до 50 млрд євро на 2024-2027 роки для всіх видів підтримки.

Ця сума буде надаватися шляхом поєднання як грантів, так і кредитів, а також надання бюджетних гарантій, що вирішуватимуть держави-члени та Європейський парламент в контексті ухвалення річного бюджету ЄС.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM