Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Суспільство
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Чернігів став побратимом фінського міста
Чернігів став побратимом фінського міста

Чернігів став побратимом фінського міста

Чернігів став побратимом фінського міста Лаппеенранти – угоду в онлайн-режимі підписали міські голови Владислав Атрошенко та Кіммо Ярва.

Про це повідомляє Чернігівська міська рада, передає Укрінформ. 

Сьогодні, 10 січня, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, представляючи інтереси всієї громади, підписав в онлайн-режимі Договір про співпрацю між нашим містом та Лаппеенрантою. Це місто є кліматичною столицею Фінляндії, піонер у сфері відновлювальної енергетики з населенням близько 72 тис. мешканців.

Владислав Атрошенко назвав підписання Угоди історичною подією, яка стане початком довготривалої співпраці, і подякував фінській стороні за виявлену підтримку.

"Чернігів за останні роки показав найбільшу динаміку розвитку серед усіх обласних центрів України. На жаль, наші здобутки та плани були зруйновані російськими окупантами. Тому попереду ми маємо багато роботи з відбудови. Сподіваюсь, що ваш досвід, як кліматичної столиці Фінляндії та лідера в сфері високих технологій, сприятиме ефективному відновленню та розвитку Чернігова. Я впевнений, що попереду у нас плідне партнерство у питаннях відновлювальної енергетики, захисту навколишнього середовища, переробки сміття, екологічного громадського транспорту, а також в галузях освіти, культури, спорту та туризму", — сказав Владислав Атрошенко.

Натомість, Кіммо Ярва повідомив, що його місто має давню традицію партнерських стосунків, починаючи ще з 1940 року. Фінляндія тоді перебували у стані війни і отримувала підтримку від Швеції. Тому, першим їх партнером і стало шведське місто Еребру. З часом співпраця між ними розширилася на сфери культури та освіти.

"Вітаємо Чернігів серед наших побратимів. Ви — наше восьме місто. Угодою, яку зараз підпишемо, ми хочемо проявити нашу солідарність та підтримку вам. Лаппеенранта рішуче засуджує воєнні дії, розпочаті росією в Україні, які порушують міжнародні права. Незалежність, суверенітет, самовизначення та територіальні цілісність України потрібно поважати. Угодою про партнерство ми, насамперед, готуємось до того часу, коли наші міста зможуть співпрацювати для відбудови України та добробуту Європи", — сказав під час свого виступу Кіммо Ярва.

Містами-партнерами Чернігова є: Габрово (Болгарія), Градець-Кралове (Чехія), Меммінген (Німеччина), Петах-Тіква (Ізраїль), Прілеп (Північна Македонія), Огре (Латвія), Тарнобжег (Польща), Жешув (Польща), Лаппеенранта (Фінляндія).

Також на фінальній стадії – підписання договорів з німецьким Аахеном і французьким Реймсом. Раніше Чернігів розірвав угоду про співпрацю із білоруським Гомелем.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM