Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Єврокомісія запропонувала призупинити виділення Угорщині 7,5 млрд євро
Єврокомісія запропонувала призупинити виділення Угорщині 7,5 млрд євро

Єврокомісія запропонувала призупинити виділення Угорщині 7,5 млрд євро

Європейська комісія 18 вересня виступила з пропозицією призупинити виділення Угорщині 7,5 млрд із фондів ЄС. В Євросоюзі стурбовані через ситуацію із забезпеченням демократичних прав у цій країні та можливістю нецільового використання грошей.

Про це йдеться на сайті ЄК.

Пропозицію надіслали у Раду ЄС. Там наголошують, що такі заходи будуть сприяти збереженню бюджетних коштів в умовах, коли Угорщина не відповідає принципам верховенства права.

Відповідальний за бюджет член Єврокомісії Йоханнес Хан, коментуючи пропозицію, заявив: «Попри те, що Угорщина оголосила про заходи боротьби з бюджетним дефіцитом, ЄК пропонує призупинити виділення коштів… Ці кошти покликані допомогти низці країн ЄС підтягнути їхні економіки та інфраструктуру до стандартів Союзу».

Тепер пропозицію ЄК має схвалити «кваліфікована більшість» у Раді ЄС (як мінімум 55% голосів).

Зазначаємо, що Єврокомісія протягом уже майже десяти років критикує прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана за згортання демократичних інститутів, встановлення контролю над ЗМІ та порушення прав нацменшин у країні.

Що передувало?

Цього тижня ЗМІ писали, що Єврокомісія запропонує скоротити фінансування Угорщини. Причина — масштабна корупція у країні. Угорщина стала першою країною, щодо якої хочуть запровадити такі заходи. Ці нововведення запровадили нещодавно і вони дають змогу ЄС карати членів, які підривають його фінансові інтереси.

Уряд прем'єра Віктора Орбана сподівається отримати понад 40 мільярдів євро фінансування ЄС до 2027 року. Він також нещодавно спробував показати ЄС свою боротьбу з корупцією: запропонував створити агентство з боротьби з хабарництвом та внести поправки до низки законів.

Проросійський курс Угорщини

Угорщина продовжує підтримувати відносини з росією попри її повномасштабне вторгнення до України. Зокрема, Угорщина блокувала запровадження європейських санкцій щодо ЄС, а наразі погрожує блокувати продовження деяких санкцій, якщо обмеження введуть щодо трьох російських олігархів.

Крім того, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був єдиним європейським лідером, який приїхав на поховання Михайла Горбачова. А під час парламентських виборів Орбан називав Зеленського своїм противником.

Також Угорщина постійно звинувачує Україну в утисках прав угорської нацменшини. Україна звинувачення відкидає.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM