Останнє оновлення: 20:17 неділя, 7 серпня
відлуння саміту / аналітика
Постійне посилання: http://newvv.net/politics/ukraine/280289-print.html
До спільної декларації Кримської платформи приєднуються нові учасники

До спільної декларації Кримської платформи приєднуються нові учасники

Нова Зеландія приєдналася до спільної декларації Кримської платформи, саміт якої відбувся нещодавно в Києві. Декларація є відкритою. Очікується долучення країн Азії, Африки, Латинської Америки.

Україна, зі свого боку, працює над інтеграцією до цілого ряду міжнародних ініціатив.

Як повідомив Укрінформ, з посиланням на сайт Міністерства закордонних справ України, посол Нової Зеландії в Україні Мері Терстон передала Міністерству закордонних справ України ноту МЗС Нової Зеландії про приєднання до спільної декларації Кримської платформи.

Відбулося це під час зустрічі з нагоди завершення її дипломатичної місії в нашій державі. Україну на зустрічі представляв заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін.

"Заступник міністра висловив вдячність новозеландській стороні за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а пані послу Мері Терстон – за важливий внесок у розбудову двосторонніх відносин. Він окремо подякував за участь в інаугураційному саміті Кримської платформи 23 серпня в Києві", –  йдеться в повідомленні МЗС.

"Саміт «Кримської платформи» зібрав понад чотири десятки учасників, у ньому взяли участь делегації всіх країн НАТО та Європейського Союзу, що стало потужним політичним сигналом  для світової спільноти.  Створено майданчик для постійного обговорення шляхів деокупації Криму, і сам факт його появи помітно дратує Кремль. Росія прагнула применшити значення саміту, проте без особливих успіхів", –  зазначає в публікації на сайті Укрінформу український політолог директор Інституту світової політики Євген Магда.

Проте, на його думку, Україні "рано спочивати на лаврах", адже "доведеться чимало працювати з країнами Азії, Африки, Латинської Америки, які складають більшість членів Генеральної Асамблеї ООН.

Крім того, як зауважив Євген Магда, "добиватися деокупації Кримського півострова має насамперед Україна, тому матрицю "Кримської платформи" потрібно якнайшвидше наповнювати предметним змістом".

Як повідомили українські ЗМІ, днями Президент України Володимир Зеленський висловився стосовно платформи так: "Кримська платформа може стати майданчиком пошуку шляхів деокупації і інших територій та вирішення інших регіональних конфліктів. Тільки об'єднавши зусилля, наші держави стають сильнішими і можуть швидко досягти бажаного результату".

Про це Володимир Зеленський заявив під час візиту до Республіки Молдови з нагоди 30-річчя її незалежності, виступаючи перед пресою, після зустрічі глав чотирьох держав: України, Молдови (президент Мая Санду), Румунії (президент Клаус Йоганніс), Польщі (президент Анджей Дуда).

"Зеленський подякував Молдові, Польщі і Румунії за участь в саміті Кримської платформи 23 серпня, який, за словами президента, "дав старт великій амбітній меті" – деокупації українського півострова", –  повідомляє портал ЛІГА.net.

Також президент заявив, що Україна готова стати активним учасником ініціативи Тримор'я, що об'єднує 12 країн Євросоюзу, розміщених біля Балтійського, Чорного та Адріатичного морів: Австрію, Болгарію, Естонію, Латвію, Литву, Польщу, Румунію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Хорватію і Чехію, передає портал ЛІГА.net.

"Як морська держава і асоційований член Євросоюзу Україна зробить її (ініціативу, – ред.) повнішою і ефективнішою для всього регіону", – цитує президента ЛІГА.net.

Як передали вітчизняні ЗМІ, під час зустрічі, окрім Кримської платформи і Тримор'я, також було проєкт Асоційоване тріо». Його 19 липня Україна заснувала разом із Грузією і Молдовою. Він повинен наблизити три держави до набуття повноправного членства в ЄС. Черговим кроком до цього має стати визнання європейської перспективи цих країн.

"«Асоційоване тріо» має наблизити наші держави до набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Ми очікуємо підтримку цієї ініціативи з боку Польщі, Румунії та інших наших партнерів, наших друзів, держав - членів ЄС", - цитує президента інтернет-видання "Дзеркало тижня".

Водночас, робота в межах Кримської платформи - триває. Як ініційований Україною міжнародний координаційний механізм, як переговорний майданчик, платформа – довела ефективність.

Нагадаємо, 23 серпня в Києві, у Конгресно-виставковому центрі "Парковий", відбувся установчий саміт Кримської платформи. В ньому взяли участь 47 країн.

Слоган Кримської платформи – "Крим – це Україна: Сильніші разом".

На полях саміту, попри обговорення актуальних питань, що стосуються деокупації Криму, як-от реагування міжнародної спільноти на завершення будівництва Північного потоку-2, було представлено комплексну культурну програму із семи інтерактивних елементів, цифрових інсталяцій та експозицій.

За результатами саміту було підписано Спільну декларацію, до якої можуть приєднуватися держави, готові підтримати Україну.закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Фахівці «Чернігівгазу» продовжують відновлення мереж

SVOBODA.FM