Останнє оновлення: 17:50 п'ятниця, 26 листопада
вбивство Шеремета
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Україна імпортує білоруську електрику синхронно з новиною про вбивство Шеремета тамтешнім КГБ
Україна імпортує білоруську електрику синхронно з новиною про вбивство Шеремета тамтешнім КГБ

Україна імпортує білоруську електрику синхронно з новиною про вбивство Шеремета тамтешнім КГБ

Після новини про те, що спецслужби Білорусі планували вбивство Павла Шеремета, яке за їхнім сценарієм згодом відбулося на території нашої держави, Україна повинна була ввести персональні санкції щодо фігурантів можливого вбивства і політичного керівництва цієї країни.

Про це заявив депутат Верховної ради України Олексій Гончаренко.

На його переконання потрібно було викликати на килим посла для дачі пояснень і поставити під сумнів подальші дипломатичні відносини, ввести економічні санкції і прийняти повноцінну програму прийому білоруських громадян, яких режим Лукашенка переслідує за політичні погляди і громадянську позицію, негайно випустити і зняти усі звинувачення з незаконно утриманих у справі Шеремета.

- Натомість ОП рекомендує не використовувати цю тему українським телеканалам. Вдумайтесь в цинізм! Від учора Україна відновила імпорт електрики з атомної електростанції в Білорусі, головним публічним лобістом якої був фігурант аудіозаписів записів про вбивство журналіста Павла Шеремета замглави КДБ Вадим Зайцев. Я як голова міжфракційного об’єднання За демократичну Білорусь, вимогою від Зеленського офіційно прокоментувати нові факти у вбивстві Павла, - коментує ситуацію Олексій Гончаренко.

Так, згідно даних системного оператора НЕК «Укренерго», станом на 9:00 4 січня 2021р, трейдингові компанії, що отримали доступ до міждержавного перетину з Білоруссю, імпортували в об’єднану енергетичну систему України 150 МВт-год електроенергії.

При цьому, експорт е/е з України у Білорусь станом на 4 січня становить 0 МВт-год.

Нагадаємо, в 2012 році секретні служби Білорусі за наказом Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета, що було здійснено 4 роки потому.

Про це стало відомо із записів розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева, передані "Українській правді" білоруською опозицією, "Білоруський народний трибунал", бельгійське видання EUobserver.

На записі звучать слова Зайцева, записані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ "Альфа" в офісі Зайцева в Мінську.

У тому числі на записі обговорюється спосіб вбивства Павла Шеремета, який у той час жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати. І зробити це так, щоб вбивство це стало публічним сигналом.

"Ось по Шеремету потрібно спрацювати, який за*бал бл*дь. Зробимо закладку якусь і так далі, щоб цього щура бл*дь зовсім бл*дь ані рук, ані ніг не зберуть. Все щоб було як натуральним чином, але це не так впливає на свідомість людей... Президент (Лукашенко - ред.) чекає цих операцій".

Також в руки розлідувачів потрапили документи стеження за Павлом Шереметом.

Крім того, на записі звучать докази, що в 2012 році КДБ Білорусі готувало операції з усунення й інших політичних опонентів на території інших держав. Як зазначає на записі Зайцев, завдання організацій політичних вбивств поставив перед КДБ сам президент Олександр Лукашенко і виділив на ці потреби 1,5 мільйона доларів.

На нараді обговорюється використання отрут, вибухових речовин, поломок автомобілів для досягнення поставлених цілей.

У тому числі обговорюються вбивства в Німеччині Олега Алкаєва (колишній директор в'язниці в Білорусі), Володимира Бороданя (експолковник) і В'ячеслава Дудкіна (був головним у країні по боротьбі з корупцією).

За інформацією джерел опозиційної організації "Білоруський народний трибунал", на записі озвучені не всі цілі, що планувалися. Наприклад, у Росії під удар потрапляв також російський експерт Андрій Суздальцев.

Експерт Національного Центру Медіа Криміналістики США (Університет Колорадо) Каталін Григорас, який вивчав запис у 2020 році за запитом видання EUObserver, зазначив, що з запису видалений цифровий підпис, який міг б сприяти ідентифікації джерела в КДБ, але при цьому на записі не виявлено жодних помітних слідів аудіо-маніпуляцій.

Коментарі (1)

ÑÑÑ | 2021-01-05 19:21

ох и cукa же конченая этот зеленский....отольются кошке мышкины слёзы , ох отольются ...
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  На Чернігівщині обговорювали питання адаптації військових та ветеранів

SVOBODA.FM