Останнє оновлення: 20:43 вівторок, 27 липня
проти насильства
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Акція на підтримку військовополонених і цивільних заручників відбулася у Чернігові
Акція на підтримку військовополонених і цивільних заручників відбулася у Чернігові

Акція на підтримку військовополонених і цивільних заручників відбулася у Чернігові

Нагадати про кожного, хто досі у полоні ворога. Про тих, кого убивали і катували. Про тих, кого рідні не втрачають сподівань побачити живими. Нагадати собі, владі, країні та усьому світу, що у нас війна з Росією, що наших громадян кидають до в’язниць і піддають тортурам за любов до України. Нагадати про важливих людей і важливі події.

Таку мету ставили організатори всеукраїнської акції, яка відбулася у багатьох містах україни і у Чернігові.

Гасло акції набуло і іншого значення - нагадати про кожного, хто забув свої обіцянки, хто забув про відповідальність за проблеми полону і зниклих безвісти, хто не може або не хоче покарати вбивць українців.

На жаль, у 21-му столітті українці стали об'єктом полювання з боку структур держави-агресора по всьому світу. Замість справжніх українських полонених маріонеткові утворення "ЛДНР" видають нашій державі місцевих наркоманів і представників кримінального світу, які, отримавши значну матеріальну компенсацію від України, повертаються на окуповані території. А держава Україна через непрофесіоналізм і миротворчу риторику діючої влади закриває на ці кричущі факти очі. Хоча це неприпустимо.

Зокрема, учасники акції протесту висунули конкретні вимоги до влади, виконання яких назріває і обіцяється ще дуже давно. Вони висловили сподівання, що їх цього разу не тільки почують, а й зроблять нарешті довгоочікувані кроки.

Вимоги наступні:

1. Прийняття закону про полонених, який законодавчо фіксує правовий статус та закріплює необхідну соціальну допомогу.

2. Прийняття закону про воєнні злочини, що дасть змогу імплементувати норми міжнародного права, у такий спосіб підтвердивши спроможність України судити за міжнародні злочини, які є загальновизнані у світі, до яких не застосовують строків давності.

3. Забезпечити роботу Комісії Кабміну з питань зниклих безвісти, яка вже не функціонує близько двох років, та дати змогу представникам родин зниклих безвісти брати участь у засіданнях.

4. Визначити відповідальну особу при Офісі Президента з питань полону та зниклих безвісти для покращення комунікації і координації між родинами полонених та зниклих безвісти, експолоненими та державними органами.

5. Забезпечити працівникам СБУ ефективну роботу у питанні збору інформації щодо обміну та правової оцінки дій звільнених. Не секрет, що звільняють не лише героїв. Були неодноразові випадки, коли звільняли організаторів “референдумів”, катівників на підвалах. Такі злочинці мають нести покарання.

"Нагадаємо про все це Президенту, Кабміну, Міністерствам, СБУ і кожному-кожному народному депутату. Нагадуйте разом з нами", - закликали учасники акції.

Організатори акції:

Свободу в'язням Кремля
Основа Майбутнього
Об'єднання рідних зниклих безвісти НАДІЯ
Українська асоціація полонених
Об'єднання родичів політв'язнів Кремля
Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників Антитерористичної операції

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Ремонтується ділянка траси Н-07 Київ - Суми поблизу села Петрівське

SVOBODA.FM