Останнє оновлення: 11:22 четвер, 21 червня
війна без міфів
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Правда про війну окопника Ніколая Нікуліна
Правда про війну окопника Ніколая Нікуліна

Правда про війну окопника Ніколая Нікуліна

Сьогоднішня влада в Україні на всіх рівнях, незважаючи на падіння совітської імперії, продовжує не тільки озвучувати і славити сталінсько-брежнівські міфи про Другу світову війну, але й вперто приховує правду про неї. Інакше й про нинішніх можновладців можна багато що зрозуміти, звідки вони взялися…

Винятком став хіба що документальний 5-тисерійний фільм Ігоря Кобрина «1941», який був вперше показаний для більш-менш широкого загалу у лютому-березні 2013 року на телеканалі «Україна».

Телефільм «1941» закінчується цитатою з книги фронтовика-окопника Ніколая Нікуліна «Воспоминания о войне» (мова оригіналу):

«Надо думать, эта селекция русского народа — бомба замедленного действия: она взорвется через несколько поколений, в XXI или XXII веке, когда отобранная и взлелеянная большевиками масса подонков породит новые поколения себе подобных».

Хто ж такий Ніколай Нікулін?

7 квітня 2013 року він міг би відсвяткувати 90-літній ювілей. Не судилося, як і мільйонам юнаків, які народилися у 1923 році – першому році створення СССР. Майже всі вони 18-літними були мобілізовані вже у 1941 році.

Народився росіянин Микола Миколайович Нікулін в селі Погорєлка Мологського уїзда Ярославської губернїї. У 1941 році закінчив десятирічку. Вже у листопаді цього року добровольцем пішов на фронт. Пройшов шлях від рядового до гвардії сержанта. Дійшов до Берліну. Після війни — провідний науковий співробітник Ермітажу, професор, спеціаліст з живопису Північного Відродження (Німеччина, Нідерланди).

Помер 19 березня 2009 року в Санкт-Петербурзі.

Свої спогади «Воспоминания о войне» Ніколай Нікулін починає словами (мова оригіналу): «Мои записки не предназначались для публикации. Это лишь попытка освободиться от прошлого…»

Скільки окопної правди вже не буде ніколи опубліковано…

Ось тільки одна цитата з записок фронтовика-окопника Ніколая Нікуліна, яка показує прірву у ставленні до ветеранів у переможців і переможених (мова оригіналу):

«Оказывается, рациональные немцы и тут все учли. Их ветераны четко различаются по степени участия в боях. В документах значатся разные категории фронта: I — первая траншея и нейтральная полоса. Этих чтят (в войну был специальный знак за участие в атаках и рукопашных, за подбитые танки и т. д.). II — артпозиции, штабы рот и батальонов. III — прочие фронтовые тылы. На эту категорию смотрят свысока.»

Тому не дивно, що на чергову річницю визволення м.Чернігова від німців та ще 22 червня, 9 травня, 28 жовтня на могилу В.Л. Капранова за наказом міської влади керівники Чернігівського управління Національного банку України зобов’зані покласти корзину живих квітів, а ще 5-ть установ і підприємств міста - квіти. Але навряд хтось з тих, хто декілька розів на рік покладає живі квіти до “Могили Капранова”, як і більшисть чернігівців, зможе відповісти на питання про внесок у визволення нашого міста, похованого тут у 1950 році, Василя Логвиновича Капранова.

Чому більшість тих, хто бучно святкує «Вєлікую пабеду савєтскава народа» кожного 9 травня не замислюється на цим?

Чому їх не хвилює пам’ять оборнців-червоноармійців, які загинули у боях 1941-1942 років, мільйонів знищених окупантами цивільного населення та рядових колгоспників, які не тільки вижили під час штучного Голодомору-геноциду 1932-1933 рр., але й складали абсолютну більшисть у Робітничо-селянської Красной Армії?

Нагадаю, що робітники і службовці, як правило, під час війни мали так звану «бронь» від мобілізації.

Моєму батькові, рядовому Василю Соломасі, який, народився того ж найбільш вибитого війною 1923 року, але 4 квітня, судилося, як Ніколаю Нікеліну, теж дійти до Берліну. А починав він цей шлях зі стрілочника стації Старий Білоус біля Чернігова, контузії і німецького полону під Ніжином у вересні 1941 року та з двох років виживання в окупованому Чернігові. Потім мобілізація 29 вересня 1943 року та важке поранення на Лоєвському плацдармі на Дніпрі у жовтні 1943 року.

Як згадував батько, тільки троє з 102 чернігівців, яких не встигли вивезти на роботу до Німеччини, дісталися правого берега Дніпра. А далі були бої за Білорусію, Варшаву і Берлін, тримісячне лікування після поранень в американській окупаційній зоні та дострокова демобілізація за станом здоров'я. І якщо американські лікарі визнали батька інвалідом вже у 1945 році, то радянські - лише у 1983 році, коли жити залишалося тільки до 3 березня 1991 року.

Як кажуть, все пізнається у порівнянні.

Тож пошукайте в інтернеті і прочитайте записки фронтовика-окопника Ніколая Нікуліна «Воспоминания о войне», який міг би святкувати разом з нами свій 90-літній ювілей…7 квітня 2013 року, як і мій батько 4-го…

І останнє. Після «Воспоминания о войне» від Ніколая Нікуліна усвідомлюєш, що насправді війна закінчиться лише тоді, коли віддадуть землі не тільки прах останього її безпосереднього учасника, але коли про неї буде сказано всю правду.

P.S. Никола́й Никола́евич Нику́лин (род. 7 апреля 1923, село Погорелка Мологского уезда Ярославской губернии — 19 марта 2009, Санкт-Петербург) — российский и советский искусствовед, ведущий научный сотрудник Эрмитажа, член Учёного совета Эрмитажа, специалист по живописи Северного Возрождения.

Книгу ««Воспоминания о войне» можна скачати тут: http://www.belousenko.com/books/nikulin/nikulin_vojna.htm

І́гор Дми́трович Ко́брин (нар. 2 лютого 1951, Львів) — український кінорежисер. Лауреат Шевченківської премії (1989). Заслужений діяч мистецтв України (2008). Член Національної спілки кінематографістів України. Директор товариства «Студія „Телекон“».

Телефільм Ігоря Кобрина "1941" можна скачати тут:

http://www.ex.ua/view/20667913?r=1987%2C23775

Коментарі (23)

Автор | 2013-04-10 11:42

Павло
Павле, може навпаки треба почати повертати словам їх справжній зміст: замість фашисти(це - Італія) - націонал-соціалісти чи нацисти тощо.
наприклад, Савєцький Союз , а не радянський.
Російська дєревня (корінь слова зрозумілий) на 5-10 дворів, а не село.
Друга світова, а не Вєлікая Атєчествєнная війна
Мова - історична категорія.
Не дарма ця влада повернула імперсько-російське "департаменти" замість управління. Однак "управи" чомусь залишилися поза увагою. Звісно, "управи" і "поліція" міцно прив"язані савєтскай пропогандою до окупації 1941-1944 рр. України нацистами і їх союзниками.

Павло | 2013-04-10 11:08

Шановний авторе!
Не займайтеся софістикою. - Або пишіть терміни на мові оригіналу, або правильно перекладайте їх на українську мову.
Не перекручуйте мову та окремі слова, це неправильно, а для журналіста - тим паче.

Автор | 2013-04-09 12:50

Павел
Павле, у 1919 р. в Україні була встановлена Совітська влада(Власть Совєтів рабочіх і бєднєйшего крестьянства), а не радянська, бо остання пов"язувалося тоді виключно з Центральною Радою.
Переклад терміну "совітська" на "радянська" відбувся під час так званої "українізації", яка закінчилася страшним Голодомором-геноцидом українського народу.

Павел | 2013-04-09 11:44

В первом же предложении слово "совітської"? Это на каком языке. Далее аналогично. Пан Соломаха, может сначала выучить язык, а потом писать?

Trezvo | 2013-04-08 19:24

человекИч, яке завили "шакальонкі", значить автор все правильно написав. До речі, "трєзвий", невже ви вважаєте, що когось цікавить думка старого маразматика Бзежинського? Якщо вам, "трєзвий", так подобається країна Моксель, то давайте на Далекий Схід, там вас чекають. Будете буфером між московитами та китайцями. Чи може "ізригать" слова типу "лібераст" комфортніше в Україні, так? До речі, яки ви,"трєзвий", могли забути про такий апофеоз московскості як "свідоміт"? "Нізачьот" вам.
А теперь вы, Андрей Олегович. Неужели вы имеете что-то против "великой Победы советского народа"?! Тогда вы, по определению вашего трезвого кореша, самый что "нинаесть" "либераст"! Как можно сомневаться в Победе? Вам, "товарисчь", не стыдно?
Андрей Олегович
Автор
Trezvo
Медвитрезвітель
Мізки радують 22 роки такі горе-патріоти ях Чорноволи, Ющенкі, Соломахи, Яценюки, Тягнибоки і т.д., і т.п.

Медвитрезвітель | 2013-04-07 23:40

человекИч, яке завили "шакальонкі", значить автор все правильно написав. До речі, "трєзвий", невже ви вважаєте, що когось цікавить думка старого маразматика Бзежинського? Якщо вам, "трєзвий", так подобається країна Моксель, то давайте на Далекий Схід, там вас чекають. Будете буфером між московитами та китайцями. Чи може "ізригать" слова типу "лібераст" комфортніше в Україні, так? До речі, яки ви,"трєзвий", могли забути про такий апофеоз московскості як "свідоміт"? "Нізачьот" вам.
А теперь вы, Андрей Олегович. Неужели вы имеете что-то против "великой Победы советского народа"?! Тогда вы, по определению вашего трезвого кореша, самый что "нинаесть" "либераст"! Как можно сомневаться в Победе? Вам, "товарисчь", не стыдно?
Андрей Олегович
Автор
Trezvo
Trezvo, мабуть не все ще випито, а вже біла гарячка мізки засра..ла.

Trezvo | 2013-04-07 23:33

человекИч, яке завили "шакальонкі", значить автор все правильно написав. До речі, "трєзвий", невже ви вважаєте, що когось цікавить думка старого маразматика Бзежинського? Якщо вам, "трєзвий", так подобається країна Моксель, то давайте на Далекий Схід, там вас чекають. Будете буфером між московитами та китайцями. Чи може "ізригать" слова типу "лібераст" комфортніше в Україні, так? До речі, яки ви,"трєзвий", могли забути про такий апофеоз московскості як "свідоміт"? "Нізачьот" вам.
А теперь вы, Андрей Олегович. Неужели вы имеете что-то против "великой Победы советского народа"?! Тогда вы, по определению вашего трезвого кореша, самый что "нинаесть" "либераст"! Как можно сомневаться в Победе? Вам, "товарисчь", не стыдно?
Андрей Олегович
Автор
Не неси маєчню, горе-патріоте ти наш.
НИКТО НЕ ЗАБЫТ, НИЧТО НЕ ЗАБЫТО: ни советский воин-освободитель, ни ***фашистские прихвостни!

Автор | 2013-04-07 23:00

человекИч, яке завили "шакальонкі", значить автор все правильно написав. До речі, "трєзвий", невже ви вважаєте, що когось цікавить думка старого маразматика Бзежинського? Якщо вам, "трєзвий", так подобається країна Моксель, то давайте на Далекий Схід, там вас чекають. Будете буфером між московитами та китайцями. Чи може "ізригать" слова типу "лібераст" комфортніше в Україні, так? До речі, яки ви,"трєзвий", могли забути про такий апофеоз московскості як "свідоміт"? "Нізачьот" вам.
А теперь вы, Андрей Олегович. Неужели вы имеете что-то против "великой Победы советского народа"?! Тогда вы, по определению вашего трезвого кореша, самый что "нинаесть" "либераст"! Как можно сомневаться в Победе? Вам, "товарисчь", не стыдно?
Андрей Олегович
Андрей Олегович, на відміну від Вас і Вам подібних, я крім святкування тільки "вєлікай пабєди (неіснуючогого) савєтскава народа", вважаю великим злочином і несправедливостю не шанувати пам"ять мільйонів жертв вже другої світової бойні і засуджую возвеличування і тих хто її спричинив.
Я ніколи не бачив святкувальників "вєлікай пабєди" біла могил загиблих красноармійців і цивільних у 1941-1943 рр. на Подусівці чи біля Яцевсього табору.
Чому ці святкувальники "вєлікай пабєди" у Чернігові навіть не згадали у 70-річницю (21-22 лютого 1943 р.) про знищення окупантами всього села Бобровиця(терер мікрорайон Чернігов) разом з його жителями за те що ті ховали втікачів з Яцевського табору.
Героїзація війни і не шанування її жертвособливо серед цивільного населення пряма дорога до пекла нового ще більш страшного людознищення.
І про це варто говорити у голос!

one | 2013-04-07 22:51

Я книгу читал, потом еще раз. Потом еще читал про Никулина. У меня вопросов к автору и С.Соломахе нет. К комментаторам тоже, к сожалению.

Андрей Олегович | 2013-04-07 16:44

человекИч, яке завили "шакальонкі", значить автор все правильно написав. До речі, "трєзвий", невже ви вважаєте, що когось цікавить думка старого маразматика Бзежинського? Якщо вам, "трєзвий", так подобається країна Моксель, то давайте на Далекий Схід, там вас чекають. Будете буфером між московитами та китайцями. Чи може "ізригать" слова типу "лібераст" комфортніше в Україні, так? До речі, яки ви,"трєзвий", могли забути про такий апофеоз московскості як "свідоміт"? "Нізачьот" вам.
А теперь вы, Андрей Олегович. Неужели вы имеете что-то против "великой Победы советского народа"?! Тогда вы, по определению вашего трезвого кореша, самый что "нинаесть" "либераст"! Как можно сомневаться в Победе? Вам, "товарисчь", не стыдно?
2 "человек":
попытайтесь читать внимательно, двуязычный Вы наш и трусливо прячущийся за псевдонимом. Тогда несложно будет заметить, что, в отличие от Соломахи, я в Победе не сомневаюсь. И пока не вижу новых Настоящих праздников такого масштаба и величия, как День Победы.

Автор | 2013-04-07 12:18

Хлопець з Пакуля
Хлопцю, чому Ви не перекладєте Сполучені штати Америки як Сполучени держави Америка, а Джона не називаєте Іваном,, Мері - Марусею, пакульський Ви наш.
  

Діагноз | 2013-04-07 12:13

Сов власти, истребив лучшую часть русского сословия, оставив лишь себе на послушание холуев и шавок.

Іван | 2013-04-07 12:04

Trezvo
За що мав любити?

Читатель | 2013-04-07 11:27

Автор
Уважаемый Автор, а Вы сами книгу Никулина читали? Не передёргивайте, ***. Шо ж Вы так злобой дышите? И одну из библейских заповедей вспомните- "не суди и не судим будеш". Согласен с Trezvo.

Хлопець з Пакуля | 2013-04-07 10:42

Якщо в Ярославській губернії були уєзди, а не повіти, то і пишіть, "гаспадін" Саламахо, по "руські"

Автор | 2013-04-07 10:06

Заборонена правда знищує спочатку мораль і справедливість в суспільтві, а потімі руйнуєі саму і державу, яка забороняє правду.
На брехні можна взяти владу, але не жити по ній.
Невже досвід СССР Ва, гаспада-таварісчі, ні чому не навчив?
Звісно, "вєлікая пабєда саветскава народа" продовжила існування злочинного режиму щонайменше на 40 років
Мабуть, тому Ви, гаспада-таварсчі, так за цей міф експлуатуєте, бо, не виключено, що представники саме Вашх родин досі "крівососять" бюджет Україн, в т.ч. і на так званих ветеранських пільгах?
 

человек | 2013-04-07 09:48

Ич, яке завили "шакальонкі", значить автор все правильно написав. До речі, "трєзвий", невже ви вважаєте, що когось цікавить думка старого маразматика Бзежинського? Якщо вам, "трєзвий", так подобається країна Моксель, то давайте на Далекий Схід, там вас чекають. Будете буфером між московитами та китайцями. Чи може "ізригать" слова типу "лібераст" комфортніше в Україні, так? До речі, яки ви,"трєзвий", могли забути про такий апофеоз московскості як "свідоміт"? "Нізачьот" вам.
А теперь вы, Андрей Олегович. Неужели вы имеете что-то против "великой Победы советского народа"?! Тогда вы, по определению вашего трезвого кореша, самый что "нинаесть" "либераст"! Как можно сомневаться в Победе? Вам, "товарисчь", не стыдно?

Андрей Олегович | 2013-04-07 08:59

Товарищ Соломаха!
 Вы действуете теми же методами, что и коммуняки.
Попросту подменяете понятия.
Как можно сравнивать действительно бессовестное отношение правительства СССР к ветеранам и те же ошибки руководства страны во время войны с тем, что принято называть Подвиг Народа, простите за пафос? С тем, что называется Победа?
Руководствуясь Вашей домотканной логикой, следует судить о содержании и сути христианства по действиям некоторых заевшихся попов из администрации церкви.
Прошу Вас - создайте какой-то свой сайт или блог и гадьте там.
P.S. Сомневаюсь, что Ваш отец Вами гордился бы. Хотя бы из-за вот этой Вашей цитаты: «Вєлікая пабеда савєтскава народа».

Trezvo | 2013-04-07 00:46

Цікаво, а ваш батько фронтовик теж, так як і ви ненавидів країну за яку воював?

Trezvo | 2013-04-07 00:34

Соломахо, ви мабудь знаєте про такого ненависника Радянського Союзу і Росії як Бзежінський, так от, у своїй останній книзі він вже закликає до союзу Америки із Росією! Ось так. Змія пережила свій яд. А коли вже ви переживете свій?
У вас, у ліберастів такий принцип: самі не можемо нічого, так хоч попередників обгадимо.

Cерж | 2013-04-07 00:18

Автор
Що в тексті помилки, що в коментарях. Пане Соломахо! Хоч трішки переглядайте ,що пишете!!!

Автор | 2013-04-06 23:10

В Ярославській губєрнії були уєзди, а не повіти.
Коли ми нарешті перстанемо перекладати те , що непекладється.
Ніколай - кросіянин, а українець Микола.

Хлопець з Пакуля | 2013-04-06 21:16

Не узізду, а повіту. Украінець ****
закрити